خرید روسری رئيس‌جمهور: مجلس قدرتمند آرزوي دولت است

رئيس‌جمهور گفت: «مجلس قدرتمند آرزوي دولت است و براي دولت هيچ چيز بهتر از مجلسي آگاه، مومن و شجاع در صحنه نيست»

به گزارش آفتاب، محمود احمدي‌نژاد در مراسم افتتاحيه هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي در سخناني با بيان اينکه امروز در تاريخ قانونگذاري کشور روزي نو و روزي مبارک در حيات سياسي ملت ايران است که با پيام بلند و پر مغز رهبري متبرک و مزين شد.

وي اعتماد ملت بزرگ ايران و انتخاب نمايندگان مجلس هشتم را تبريک گفت و افزود:« ملت ايران با حضور پر شکوه خود در انتخابات در برابر چشم عالميان موجب حيرت بدخواهان نظام جمهوري اسلامي شدند».

رئيس جمهور با تاکيد بر اينکه حضور مردم معاني و پيام‌هاي بسياري را در بر دارد، اظهار داشت: «پيام نشاط و بالندگي سياسي کشور، عزت و اقتدار ايران، برادري، وحدت، همدلي و دلدادگي به ارزشهاي الهي و انساني و پايبندي به اصول انقلاب و مايوس کردن دشمنان از جمله پيامهاي حضور مردم در انتخابات بود».

وي حضور مردم را تاکيد مجددي بر جايگاه رفيع مجلس در نظام جمهوري اسلامي دانست و خاطر نشان کرد: «اين حضور تاکيدي بر استمرار قانون گذاري آرماني و نظارت صحيح، مستمر و همه جانبه و رفع مشکلات خدمتگذاري به ملت ايران بود».

احمدي نژاد با بيان اينکه قوام و دوام همه قوا در جمهوري اسلامي ايران به حضور و رأي مردم بستگي دارد، گفت: «همه ما برآمده از رأي مردم هستيم و اگر مردم بيايند و رأي دهند ما شأن قانوني پيدا مي‌کنيم».
وي ادامه داد: «همه ما وکيل الرعايا و نمايندگان ملت ايران هستيم و نبايد از حقوق مردم بگذريم».

رئيس جمهور با اشاره به اينکه مردم، مسئولان را مفتخر به خدمت گذاري کردند و هر کاري غير از اين براي ما نادرست است، تاکيد کرد: «خدمت و ايفاي مسئوليت نيازمند از خود گذشتگي است و اگر از خود بگذريم و به مردم خدمت کنيم از نوکري مردم به بندگي خدا خواهيم رسيد».

وي با بيان اينکه امام راحل رهبر معظم انقلاب و خيل شهيدان راه خدمتگذاري را به ما نشان داده‌اند، تصريح کرد: «نمونه‌هاي عملي از خدمتگذاري همچون رجائي، مدرس و بهشتي در برابر ما حضور دارند».

احمدي نژاد با تاکيد بر اينکه موفقيت مجلس و دولت به هم گره خورده است، گفت: «مجلس قدرتمند آرزوي دولت است و براي دولت هيچ چيز بهتر از مجلسي آگاه، مومن و شجاع در صحنه نيست».

وي با اشاره به تقسيم کار براي انجام بهتر امور، اظهار داشت: «نه رقابتي در کار است و نه تقابلي؛ مجلس و دولت يار و برادر و داراي آرمانها و مسئوليت‌هاي مشترک اند».

رئيس جمهور ادامه داد:« اين دولت اجراي قانون و عمل به آن را وظيفه خود مي‌داند و پايبند ترين دولت‌ها به قانون است. چرا که قانون رمز پيشرفت کشور است و خدا را سپاسگذارم که امروز مجلسي مومن، شجاع، متعهد به آرمان‌ها و با نشاط آماده خدمت گذاري و انجام مسئوليت‌هاي بزرگ در صحنه است».

وي ضمن يادآوري آرمان‌ها و مسئوليت‌هاي امروز، اظهار داشت: «ملت ايران و جمهوري اسلامي اهداف بلندي دارند؛ تعالي همه جانبه و ساختن ايران عزيز بر اساس خداپرستي، ارزشهاي ديني، عدالت و برابري آرمان بلند ملت ايران است که آرزوي تاريخي ملت‌ها و همه انبياء، اولياء و صالحان است».

وي افزود: «آرمان ديگر ما حفظ عزت و اقتدار ملي است، اگر چه امروز ايران به لطف امام (ره) شهيدان ملت و توکل به خدا عزيزترين ملت هاست اما بايد همواره در قله عزت و اقتدار جهاني باشد».

رئيس جمهور با بيان اينکه اصلاح ساختارها و نظام‌هاي ظالمانه جهاني آرمان ديگر ملت ماست، تصريح کرد: «در چارچوب نظام‌هاي ظالمانه عالم امکان ندارد،يک ملت بر قله صلاح و عدالت تکيه بزند و بايد به همان سرعتي که ايران را مي‌سازيم براي پيشبرد آرمان‌هاي انقلاب در سطح جهاني نيز تلاش کنيم. چرا که اينها دو روي يک سکه‌اند».

وي در ادامه با تاکيد بر اينکه همه قوا در اين اهداف مشترک اند، گفت: «ما با اهداف مشترک در کنار هم هستيم و با هماهنگي، همراه و پشتيبان هم خواهيم بود. اگر چه ممکن است در تصميم گيري ها، تحليل‌ها و اجراي امور اختلاف نظر وجود داشته باشد که البته لازمه کار است اما همه در يک مسير و با اهداف مشترک حرکت مي‌کنيم».

احمدي‌نژاد ادامه داد: «متأسفانه کساني بوده‌اند که اگر مجلس را پشتيبان و در کنار دولت مي‌بينند، برمي‌آشوبند و با خلط مبحث متهم مي‌کنند که فلاني وکيل الدوله است».
وي با بيان اينکه اگر مجلس و دولت در کنار هم نباشند، ما متهميم، گفت:« دولت و مجلس بر آمده از رأي مردم و متعلق به آنها هستند».

رئيس جمهور اظهار داشت: «برخي استقلال قوا را به معناي تعارض و تقابل تفسير کرده‌اند، اما دولت با افتخار در خدمت مجلس است. چرا که موفقيت مجلس، موفقيت دولت بوده و دولت بهترين کارشناس براي مجلس است».

وي با اشاره به اينکه بدنه عظيم دولت در خدمت نمايندگان مردم براي قانونگذاري درست است، تاکيد کرد: «همه بايد با همدلي، کار و تلاش مستمر در خدمت آرمان‌هاي اسلام و انقلاب باشيم».

احمدي نژاد در ادامه درباره دستور کار مشترک دولت، مجلس و قوه قضائيه، گفت: «ما دستور کار مشترک فراواني داريم؛ زمان به سرعت مي‌گذرد و بايد براي تحقق آرمان‌ها همواره عجله داشته باشيم».

وي در اين باره افزود: «اولين مأموريت و دستور کار مشترک، تقويت وحدت و انسجام ملي است که رمز موفقيت، پيروزي‌ها و وديعه الهي بوده و پيشرفت و تحقق آرزوها در گرو آن است».

رئيس جمهور خاطر نشان کرد:« امروز در کشور ما به برکت خدا پرستي و ولايت همدلي وجود دارد و دولت و مجلس بايد در کنار هم الگوي همدلي، همراهي و وحدت را در معرض چشم جهانيان قرار دهد».

وي تاکيد کرد: «بايد مراقبت کنيم تا از بگومگوهايي که برخي ايادي شيطان مي‌خواهند تقويت کنند، بپرهيزيم. چرا که بدخواهان دائماً در پي کشف يا ايجاد يک اختلاف کوچک اند تا براي خود نقطه اميد و براي مردم نااميدي و يأس ايجاد کنند اما خوشبختانه ملت ايران به تعهد و خدمتگذاري فرزندان خود در دولت و مجلس اميدوار است».

احمدي‌نژاد رفع مشکلات اقتصادي کشور را از ديگر کارهاي مشترک ميان مجلس و دولت عنوان و تصريح کرد: «علي رغم همه تلاش‌ها و خدمت‌هاي بي شمار که منجر به پيشرفت‌هاي گوناگون شده، همه ما اذعان داريم که وضعيت اقتصادي کشور در تراز شايستگي‌هاي ملت ايران نيست».

وي تورم، بي‌انضباطي در اخذ ماليات ها، ناکارآمدي برنامه و بودجه بهره وري‌هاي پايين مشکلات بيمه‌اي و گمرکي، عرضه پول ملي و توزيع ناعادلانه يارانه‌ها را از جمله مشکلات موجود در اقتصاد کشور دانست و گفت: «برطرف کردن اين مشکلات نيازمند يک عزم جدي است».

رئيس‌جمهور خاطر نشان کرد: «بايد به سمت نظريه پردازي‌هاي ايراني و اسلامي حرکت کنيم و تئوري‌هاي ما بايد در جهت ايجاد عدالت و خدمت به مردم باشد».

وي با اشاره به اينکه بايد به تئوري‌هاي ايراني و اسلامي اعتماد کنيم، اظهار داشت: «حاصل آن چيزي که در جهان به عنوان تئوري اقتصادي مطرح مي‌شود جنگ، ناعدالتي و تبعيض است».

احمدي نژاد با اشاره به اينکه در داخل کشور نيز برخي هنوز ذهنشان در گرو اقتصاد سرمايه داري است، گفت: «متأسفانه قوانيني در مجلس تصويب شد که در مرحله اجرا، آلوده به تئوري‌هاي اقتصاد سرمايه‌داري در جهان شد».

وي افزود: «بايد تئوري‌هاي اقتصادي ملي و اجتماعي را در کشور پياده کنيم و ناکارآمدي در بهره‌وري و کندي حرکت در زمينه بودجه نيز بايد بررسي شود».

رئيس جمهور تنقيح قوانين را از ديگر کارهاي مشترک دولت و مجلس ذکر کرد و گفت: «شايد امروز به‌اندازه حجم اين سالن مجلس قوانين ناقص که جهت گيري‌هاي خاصي را در جامعه ايجاد مي‌کند، داشته باشيم که بايد با کمک هم اين قوانين تنقيح و اصلاح شود».

احمدي نژاد قانونگذاري را ارزشمند ترين و مهمترين کار در کشور دانست که به تعبير رهبر معظم انقلاب کار نرم افزاري اداري کشور است.

وي خاطر نشان کرد: «همه بدنه کارشناسي دولت در اختيار مجلس است و ما امروز بايد دست به دست هم بدهيم تا قانونگذاري جامعي را انجام دهيم».

وي اعلام کرد: «قانون سازندگي و برنامه 5 ساله کشور که دولت سياست‌هاي آن را ايجاد کرده، در مجمع تشخيص مصلحت نظام در حال بررسي است».

احمدي‌نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: «در مبارزه با مفاسد اقتصادي با دو گروه مواجه ايم. عده‌اي به اين بهانه که خدشه به نظام وارد نشود. مسئله را کوچک مي‌کنند و مي‌گويند هيچ چيز خاصي نيست و برخي ديگر مفاسد اقتصادي را آنقدر بزرگ مي‌کنند و مي‌گويند ببينيد در جامعه اسلامي چه مشکلات عديده‌اي وجود دارد».

رئيس جمهور تاکيد کرد:« امروز با افتخار و با صداي بلند اعلام مي‌کنم که پاکترين نظام در دنيا جمهوري اسلامي ايران است و به همين خاطر کوچکترين لکه بر آن باعث ناراحتي مسئولان و مردم مي‌شود».
وي ادامه داد: «برخورد با مفاسد کار سخت و دشواري است که نيازمند تحمل برخي فشارهاست و بايد در کنار هم اين کار را انجام دهيم».

احمدي‌نژاد حضور پرقدرت و الهام‌بخش در عرصه جهاني را از موارد مهم ميان دولت و مجلس ذکر و خاطر نشان کرد: «ايستادگي در برابر زورگويي‌ها و قدرت‌هاي جهاني از جمله اهداف انقلاب اسلامي بوده و ترديد ندارم که مجلس هشتم با تمام قدرت در برابر زياده خواهي‌ها مي‌ايستد و از حقوق ملت ايران دفاع مي‌کند».

وي با اشاره به اينکه هنوز قدرت‌ها در دنيا در حال و هواي ادبيات دهه 40 و 50 صحبت مي‌کنند، تصريح کرد:« زنگ شمارش معکوس اضمحلال و نابودي قدرت‌هاي جهاني نواخته شده و ملت‌ها به لطف پرچمداري ملت ايران در حال بيدار شدن هستند».

رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه ملت‌ها به لطف خدا به هم مي‌رسند و با رفع موانع به درياي توحيد مي‌پيوندند، تاکيد کرد:« جمهوري اسلامي ايران، قواي سه‌گانه و همه قواي نظامي و انتظامي کشور پشت سر رهبري حکيم و ملت ايران بر اصول، ارزشها و آرمان‌هاي خود پافشاري مي‌کند و مجلس هشتم که صداي ملت است بر تحقق خواست ملت عمل مي‌کند».
وي در پايان از رهبر معظم انقلاب که با هدايت‌هاي خود فضا را براي برگزاري انتخابات با شکوه فراهم کردند و ملت که با هوشياري يأس را در اعماق انديشه دشمنان نهادينه کردند تشکر و قدرداني کرد.

رئيس‌جمهور همچنين از کساني که در اين دوره کانديد شده‌اند و خود را در معرض رأي مردم قرار دادند، تشکر کرد و گفت: دوران رقابت‌ها تمام شده و اکنون دوران کار و دوستي است و بايد همدلي‌ها تقويت شود.

احمدي‌نژاد از نمايندگان مجلس هفتم و حداد عادل که خدمات خوبي را ارائه داده‌اند، تجليل کرد و از نقش برگزارکنندگان انتخابات مجلس هشتم همچون شوراي نگهبان، وزارت کشور نيروهاي نظامي و انتظامي قدرداني کرد.

رئيس‌جمهور نقش رسانه‌ها را بسيار تأثير گذار دانست و افزود: از رسانه‌هاي کشور به خصوص رسانه ملي که با پوشش گسترده زمينه حضور پر شور مردم را فراهم کردند کمال سپاس را دارم.