خرید روسری ليزينگ لوازم خانگی منتفی شد

طرح ليزينگ لوازم خانگي به دليل تامين نشدن اعتبار لازم منتفي شد.

به گزارش ایسنا، حبيب‌الله انصاري – دبير كل شوراي صنايع گاز و لوازم خانگي با بيان مطلب فوق افزود: بانك منتخب براي اجراي اين طرح نتوانست اعتبار مربوطه را تامين كند و اين طرح منتفي شد.

وي خاطرنشان كرد: صندوق مهر رضا (ع) نيز بر خلاف تفاهم‌نامه امضا شده با شورا، فقط خواهان حضور فروشگاه‌هاي بزرگ مانند شهروند در اين طرح بود، در حالي كه اين طرح بايد تمام فروشگاه‌هاي معتبر و نمايندگي‌هاي لوازم خانگي را تحت پوشش قرار مي‌داد.

گفتني است، ليزينگ لوازم خانگي از جمله طرح‌هايي بود كه قرار بود با اجراي آن به اقشار كم‌درآمد به‌ويژه زوج‌هاي جوان، وام خريد لوازم خانگي تعلق گيرد.

وزير سابق صنايع و معادن در زمان وزارت خود از طرفداران جدي اجرايي اين طرح بود و حتي آذر سال گذشته در نمايشگاه لوازم خانگي تاكيد زيادي بر اجراي آن كرده بود.

اين طرح در زمان وزير فعلي نيز پيگيري ‌شد و صندوق مهر رضا (ع) به عنوان يكي از متوليان آن، از اين طرح به عنوان يكي از برنامه‌ها براي كمك به اقشار كم‌درآمد و كمك به جوانان براي ازدواج نام مي‌برد.

دبير كل شوراي صنايع گاز و لوازم خانگي در رابطه با تصميم براي كاهش تعرفه واردات لوازم خانگي نيز گفت: كاهش تعرفه واردات لوازم خانگي فعلا متوقف شده و هم توليد‌كنندگان و هم وزارت صنايع و معادن به شدت با اين كار مخالفند.

وي ادامه داد: با توجه به رشد توليدات داخلي و سرمايه‌گذاري هنگفتي كه در صنايع لوازم خانگي صورت گرفته و تنوع توليدات داخل، كاهش تعرفه واردات معنايي ندارد.

انصاري خاطرنشان كرد: در صورت كاهش تعرفه، روند صادرات تشديد شده و در كنار واردات، قاچاق و كم‌اظهاري‌ها موجب از بين رفتن صنايع داخلي خواهد شد.