خرید روسری مايكروسافت، هدف تفحص جديد اتحاديه‌ اروپا

كميسيون اروپايي اعلام كرد كه تصميم مايكروسافت در پشتيباني از فورمت سند متن باز در برنامه ‌آفيس خود را مورد تفحص قرار خواهد داد.
به گزارش ايسنا، مايكروسافت به تازگي اعلام كرده است كه آفيس 2007 را به ‌روز خواهد كرد تا به كاربران امكان دهد متن، صفحه گسترده و ديگر اسناد را در فورمت سند باز ODF ذخيره كنند.
به‌دنبال اعلام مايكروسافت، مبني بر پشتيباني از فورمت سند باز ODF در برنامه آفيس خود از نيمي اول سال 2009، كميسيون اروپايي در واكنش كوتاهي اعلام كرد: از اين خبر آگاهي يافته و از هرگونه اقدامي كه مايكروسافت براي دادن حق انتخاب بيشتر به مصرف كنندگان و فراهم‌سازي امكان رقابت شركت‌هاي ديگر بردارد، استقبال مي‌كند.
كميسيون اروپا كه مدت‌ها مايكروسافت را به سوءاستفاده از موقعيت برتر خود در بازار از طريق ناسازگار كردن محصولات خود با محصولات ساخت رقبايش متهم كرده، در بيانيه خود اضافه كرده كه در مورد وعده جديد مايكروسافت تحقيق خواهد كرد.
مايكروسافت در ماه سپتامبر در تقاضاي تجديدنظر خود عليه جريمه پانصد ميليون يورويي كه رگولاتورهاي اروپايي در سال 2004 به دليل سوءاستفاده از موقعيت برتر در بازار عليه اين شركت نرم‌افزاري وضع كردند، در در دومين دادگاه بزرگ اروپا شكست خورد.
كميسيون اروپا از زمان پيروزي خود در دادگاه، تحقيق جديدي را آغاز كرده كه به مجموعه گسترده‌تري از نرم‌افزارهاي مايكروسافت، از جمله بستي معروف آفيس با محصولات رقيب مربوط مي‌شود.