خرید روسری آيت‌الله مكارم: قرارداد امنيتي، بردگي عراقي‌ها

آيت‌الله ناصر مکارم شيرازي، از مراجع تقليد، امروز در آغاز درس خارج خود با اشاره به پيروزي حزب‌الله لبنان در رويدادهاي اخير اين كشور گفت: خوشبختانه گروه‌هاي گوناگون در لبنان، دست به دست هم دادند و بار ديگر پيروزي ديگري براي کشور خود رقم زدند.
 
وي اين پيروزي را نتيجه وحدت گروه‌هاي لبناني و مقاومت در برابر غرب خواند و اظهار داشت: با اين که غرب به دنبال اختلاف‌افکني و راه انداختن جنگ داخلي در لبنان بود، ولي مردم اين کشور با اتحاد و مقاومت به پيروزي رسيدند.
 
به گزارش «رسا»، اين مرجع تقليد نقش حزب‌الله لبنان را در اين پيروزي بسيار مهم دانست و افزود: با توجه به همه مشکلاتي که در لبنان بود، حزب‌الله به خوبي نقش آفريني کرد، به گونه‌اي كه هرگز نبايد اين امر مهم را فراموش کرد.
وي با اشاره به پيشنهاد نيروهاي اشغالگر مبني بر امضاي قرار داد امنيتي در عراق تصريح کرد: مردم عراق بايد بدانند اگر اين قرارداد با آمريکا بسته شود، ملت عراق براي هميشه اسير و برده غربي‌ها خواهد بود.
 
اين مدرس خارج فقه و اصول حوزه علميه قم تأکيد کرد: مردم عراق بايد از مردم لبنان الگو بگيرند که چگونه با وجود گروه‌هاي گوناگون در اين کشور، با مقاومت و اتحاد توانستند به پيروزي برسند و اين نسخه مهمي است که ملت عراق مي‌تواند آن را به کار بندند.
 
وي ادامه داد: با امضاي اين قرارداد، مردم اين کشور هرگز رنگ امنيت و بوي آرامش را نخواهند ديد. اين نقشه‌اي است که آمريکا و اسرائيل در لبنان به دنبال آن بودند و با شکست در لبنان، هم‌اكنون در پي اجرايي کردن آن در عراق هستند.
 
آيت‌الله مکارم شيرازي خاطرنشان کرد: علما و دولتمردان عراق، بايد از تجربه مردم لبنان الگو بگيرند و آن را در کشور خود عملي کنند و هرگز تن به اين ذلت ندهند.