خرید روسری حضور احمدي‌نژاد در تمرين تيم ملي فوتبال و توصيه‌هاي فني

دكتر محمود احمدي نژاد در تمرينات تيم ملي فوتبال ايران حاضر شد. به گزارش ايسنا، در حالي كه تمرين تيم ملي فوتبال ايران به منظور ديدار برابر امارات از ساعت 18:15 دقيقه امروز در محل كمپ تيم‌هاي ملي آغاز شده بود، دكتر محمود احمدي نژاد رييس جمهور با حضور بر سر تمرين تيم ملي از نحوه‌ي آماده سازي تيم ملي آشنا شد و براي دقايقي در جمع بازيكنان و اعضاي كادر فني صحبت كرد. اين براي دومين بار است كه رييس جمهور براي آشنايي با روند آماده سازي تيم ملي بر سر تمرين تيم ملي حاضر مي‌شود. دكتر احمدي نژاد بار اول پيش از اعزام تيم ملي ايران به رقابت‌هاي جام جهاني 2006 با حضور در زمين شماره يك ورزشگاه آزادي با روند آماده سازي تيم ملي آشنا شده بود. تعداد زيادي از خبرنگاران و عكاسان و نمايندگان رسانه‌هاي گروهي براي پوشش خبري و تصويري در محل كمپ تيم‌هاي ملي حاضر شده بودند، همچنين تعدادي از هواداران و ليدر‌هاي تيم‌هاي مختلف با حضور در محل كمپ تيم‌هاي ملي به حمايت از بازيكنان و كادر فني پرداختند. اين در حالي است كه براي دقايقي برخي از شعارهاي هواداران رنگ و بوي باشگاهي گرفت كه در ادامه هواداران يكپارچه بازيكنان تيم ملي را تشويق كردند. تمرين تيم ملي ايران با حضور 25 بازيكن در محل كمپ تيم‌هاي ملي ادامه دارد و بازيكنان زير نظر كادر فني تمرينات ويژه‌اي را براي بازي با امارات انجام مي‌دهند. تعداد زيادي از نيروهاي حراستي سازمان ‌تربيت بدني و فدراسيون فوتبال براي تامين امنيت در زمان حضور رييس جمهور احمدي نژاد در محل كمپ تيم‌هاي ملي حاضر شدند. بر اساس پيش‌بيني فدراسيون فوتبال مكاني ويژه براي حضور دكتر احمدي نژاد در كمپ تيم‌هاي ملي تعبيه شده است.
 
توصيه‌هاي فني به ملي‌پوشان
 
محمود احمدی‌نژاد گفت: «تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند در سکوهای جهانی جای بگیرد».
 
احمدی نژاد پس از حضور در تمرین تیم ملی در جمع بازیکنان گفت: «صحبت‌هایی که سرمربی تیم ملی مطرح کرد امیدهایی زیادی به ما داد. واقعیت این است که جایگاه ما در آسیا و جهان باید بهبود یابد و ما باید به طور قطع تیم اول آسیا باشیم. توانمندی بازیکنان و کادر فنی چنین انتظاری را ایجاد می‌کند».
 
وی افزود: «باید تمرینات به خوبی انجام شود. این به ما ثابت شده است که می‌توانیم بهترین‌های دنیا را پشت سر بگذاریم و این شدنی است. زمانی فکر می‌کردیم آیا کسی می‌تواند 100 گل به ثمر برساند و 200 بازی ملی انجام دهد. فکر می‌کردیم این دست نیافتنی است. اما دیدیم که بچه‌های خودمان توانستند این کار را انجام دهند. تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند قاطعانه به جام جهانی برود. ما در مقدماتی جام جهانی 98 به سختی و با سینه‌خیز به جام جهانی رفتیم. اما در رقابت‌های گذشته به راحتی توانستیم این کار را انجام دهیم».
 
احمدی‌نژاد افزود: «در جام جهانی قبلی می‌توانستیم از مرحله‌ اول صعود کنیم. من آن بازی‌ها را دیدم اگر هماهنگی‌ها بیشتر بود می‌توانستیم از پرتغال و مکزیک عبور کنیم. بازیکنان مکزیک و پرتغال برتر از بازیکنان ما نبودند. باید به تیم ملی روحیه بدهیم. اگر روحیه‌ معمولی بازیکنان حفظ می‌شد می‌توانستیم در دوره‌ قبل به مرحله‌ دوم صعود کنیم».
وی افزود: «اگر به مرحله‌ دوم برویم آنجا کارمان راحت‌تر است، وقتی بازیکنان ایرانی روحیه می‌گیرند، دیگر از اسم‌های درشت نمی‌ترسند. ما باید در رده‌بندی (جهانی) به زیر 18 برسیم. دولت و مردم پشتیبانی می‌کنند و ما برایتان دعا می‌کنیم».
 
احمدی نژاد افزود: «دوست دارم دو مورد را بیان کنم، یکی سرعت عمل و استفاده از لحظات همراه با تسلط می‌تواند کار ما را بهتر به نتیجه برساند. من تمرین بازیکنان را دیدم شما بسیار خوب بودید ولی بعضی وقت‌ها هل می‌شدید. نکته دوم این است که باید بدن بازیکنان برای 170 دقیقه آماده باشد. یادم می‌آید آن زمانی که دایی بازی می‌کرد 90 دقیقه مدام در زمین می‌دوید، باید بدن‌ها قوی و منعطف باشد».
احمدی‌نژاد به روند تمرین تیم ملی اشاره کرد وگفت: «در یکی از صحنه‌های تمرین دیدم “جباری” کار خوبی انجام داد و در حالی که می‌توانست شوت بزند به صادقی پاس داد. امیدوارم شما همیشه موفق و سالم باشید و پرچم افتخار را برای ایران عزیز برافراشته کنید».
وی افزود: «یک بازی مانده به صعود ایران به جام جهانی به تمرینات تیم ملی می‌آیم و با شما بازی می‌کنم».
احمدی نژاد با اشاره به بازی تیم ملی برابر امارات ادامه داد: «سطح فوتبال ما بالاتر از کشورهای اطراف است. فوتبال آنها را به خوبی می‌شناسیم. آنها چندبازیکن از این طرف و آن طرف می‌آورند و نمایش می‌دهند. اما ایران 70 میلیون نفر جمعیت دارد و از خوزستان تا سرخس از تبریز تا فارس، از سیستان و بلوچستان جوانان با استعداد و پرتوانی داریم که می‌توانند موفق شوند. در لیگ 18 تیمی‌مان دیدیم که امسال تیم‌ها چقدر خوب شده‌اند. یک زمانی تنها دو تیم داشتیم اما در حال حاضر7 -8 تیم پرقدرت داریم. در گذشته تنها مسابقاتی سراسری برگزار می‌شد اما در حال حاضر در رده‌های مختلف تیم ملی داریم. باید نگاهمان جهانی باشد و فدراسیون هم باید همت کند تا تیم‌های ما چه فوتبال، چه فوتسال، چه فوتبال ساحلی و چه تیم ملی بانوان در رقابت‌های جهانی موفق باشند».
احمدی نژاد افزود: «یک هدیه هم برای بازیکنان تیم ملی پیش‌بینی کرده‌ایم که ربطی به بازی‌های پیش‌رو ندارد، امیدوارم که با تسلط و هماهنگی به وجود آمده بتوانید مردم ایران را خوشحال کنید و بتوانید هدیه‌ای خوب به مردم در آستانه‌ی سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) بدهید».
 
احمدی نژاد در جمع هواداران تیم ملی فوتبال در کمپ تیم‌های ملی گفت: «دستور می‌دهم مشکل “علی کریمی” حل شودّ.
 
محمود احمدی نژاد، پس از صحبت‌ با بازیکنان و کادر فنی با تشویق تماشاگران به سمت آنها رفت و از حمایت‌هایشان از تیم ملی تشکر کرد».
احمدی نژاد خطاب به آنها گفت: «شعارهایی که می‌دهید “ایران همیشه برنده باشد” شعار بسیار درستی است که ما باید در همه عرصه ها به این شعار جامه عمل بپوشانیم».
 
احمدی نژاد در پاسخ به تقاضای تماشاگران مبنی بر این که اگر امکان دارد دستور دهید محرومیت علی کریمی بخشیده شود، به آنها گفت: «من همین جا از مسوولان تیم ملی می‌خواهم تا مشکل کریمی برطرف شود، اگر مربی تیم ملی او را خواست و صلاح دانست در تیم ملی بازی کند، از او استفاده خواهد شد».