خرید روسری قدرت چانه‌زني حزب‌الله با اسرائيل: «نسيم نسر» آزاد شد

«نسيم نسر»، اسير لبناني که در سال 2002 ميلادي، به اتهام جاسوسي براي حزب‌الله لبنان توسط رژيم صهيونيستي دستگير و به شش سال حبس محکوم شده بود، امروز يکشنبه، اول ژوئن 2008 ميلادي آزاد ‌شد. به گزارش سرويس بين‌الملل «»، از صبح امروز تعداد زیادی از خبرنگاران رسانه های مختلف، خانواده او و مسیولان حزب الله، صلیب سرخ و ارتش لبنان در مرز ناقوره مستقر شده و منتظر رسیدن او به لبنان بودند. در همین حال نیروهای یونیفل نیز تدابیر امنیتی شدیدی را در مرز ناقوره تدارک دیدند. نسیم نسر ساعت یازده و نیم به وقت محلی به مرز ناقوره رسید و از طریق نیروهای یونیفل تحویل صلیب سرخ شد.
«نسيم نسر»، متولد روستاي «البازرويه» در جنوب لبنان است. وي که از نزديک شاهد جنايت‌هاي اسرائيل در سال‌هاي 1978، 1993 و 1996عليه مردم لبنان بوده، همواره آتش انتقام از اين رژيم را با خود داشته است. نسر پس از سفر به خارج از لبنان، با يک زن يهودي روسي تبار ازدواج کرد و از اين طريق تابعيت «اسرائيلي» نيز گرفت. وي پس از سفر به سرزمين‌هاي اشغالي به همراه همسرش، توسط مقامات اسرائيل بازداشت و به اتهام جاسوسي براي حزب‌الله به شش سال حبس محکوم شد.

در دوران محکوميت وي، نيروهاي امنيتي اشغالگر، بارها با شکنجه او را وادار به چشم‌پوشي از تابعيت لبناني و پذيرفتن تابعيت اسرائيلي کردند، اما وي هرگز تن به اين درخواست نداد.او همواره به درخواست نيروهاي امنيتي لبنان چنين پاسخ مي‌داد: من لبناني هستم و از حزب‌الله چشم پوشي نخواهم کرد. او اکنون پس از شش سال به عنوان يک قهرمان در حالي به ميهنش بازمي‌گردد که جنبش محبوبش در لبنان داراي محبوبيت ويژه‌اي، نه تنها نزد لبناني‌ها بلکه در ميان اعراب است. منابع آگاه لبناني اعلام کردند: نسيم نسر، امروز يکشنبه از طريق صليب سرخ جهاني در گذرگاه «الناقوره»، واقع در مرز بين لبنان و فلسطين اشغالي، تحويل مقام‌هاي يونيفل و ارتش لبنان داده خواهد شد تا ذهن ها يک بار ديگر، سخنان سيد حسن نصرالله، دبيرکل حزب‌الله لبنان را در خود تداعي کنند که در آخرين سخنراني خود به مناسبت سالروز پيروزي مقاومت در اخراج صهيونيست‌ها از جنوب لبنان وعده داده بود، آزادي اسراي لبناني به زودي ميسر خواهد شد.آزادي نسيم نسر و وعده سيد حسن نصرالله به آزادي اسراي عربي در بند اسرائيل، با انتشار اخباري درباره ازسرگيري مبادله اسراي لبنان و اسرائيل با ميانجيگري طرف آلماني همزمان شده است. از سوي ديگر، جنبش مقاومت اسلامي حماس نيز اعلام کرد: پرونده «گلعاد شاليط»، اسير نظامي اسرائيلي را از دست مصري‌ها خارج خواهد كرد و به دست حزب‌الله لبنان خواهد داد. اين مسأله نشان مي‌دهد که اکنون حزب‌الله همه نگاه‌هاي نااميد اعراب به سران عربي را متوجه خود کرده است. مبادله موفقيت‌آميز اسراي لبناني،‌ فلسطيني و عربي ميان حزب‌الله و اسرائيل در نهم بهمن ماه 1382 نيز عامل اين توجه ويژه و تقويت جايگاه حزب‌الله در نزد مردمان عرب است.
 
قرار است رژيم صهيونيستي اسراي لبناني از جمله “سمير قنطار”، نسيم نسر و تعداد ديگري از اسرا را آزاد كند و همچنين 10تن از اجساد شهداي مقاومت در جنگ‌ 33روزه را به حزب‌الله تحويل دهد، در مقابل حزب‌الله نيز دو سرباز اسرائيلي در بند نيروهاي مقاومت را آزاد مي‌كند.