خرید روسری احسان حدادی رکورد آسیا را شکست

احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک کشورمان در مسابقات لیگ طلایی برلین آلمان ضمن کسب مدال طلا دوبار رکورد این رشته در آسیا را جابجا کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان حدادی نماینده دوومیدانی کشورمان در ادامه تور بین المللی دوومیدانی عصر امروز در اولین مسابقه از سری رقابتهای لیگ طلایی در آلمان موفق شد دو بار رکورد آسیا را جابجا کرده و به سومین مدال طلای خود در این تور بین المللی دست یابد.

حدادی در مسابقه امروز خود در شهر برلین در مصاف با 9 تن از قهرمانان مطرح جهان و المپیک موفق شد در پرتاب دوم خود دیسک را به میزان 68 متر و 85 سانتی متر پرتاب کرده و رکورد آسیا را جابجا کند. وی در پرتاب سوم خود به رکورد 69 متر و 12 سانتی متر دست یافت و با ثبت همین رکورد به مدال طلا رسید.

نماینده کشورمان موفق شد با این پرتاب رکورد قاره آسیا را به میزان 60 سانتی متر بهبود بخشد.

بعد از وی “ویرجینیوس الکنا” قهرمان پرتاب دیسک جهان از لیتوانی با رکورد مشابه وی و تنها به دلیل رکوردهای کمتر در پرتاب های اول ودوم نسبت به حدادی در مکان دوم ایستاد.

ورزشکاراهل آلمان نیز عنوان سوم را بدست آورد. “گرد کانتر” از استونی نیز در مکان چهارم قرار گرفت.

حدادی هفته گذشته در اولین مسابقه تور بین المللی دوومیدانی در هلند با پرتاب 68 متر و 52 سانتی متر رکورد آسیا را جابجا کرده و به مدال طلا رسید. وی اواخر هفته پیش نیز به مدال طلای مسابقات آزاد روسیه دست یافت.

رقابتهای لیگ طلایی در چند مرحله برگزار می شود که مسابقات آلمان اولین مرحله آن است. این دیدارها امروز در 9 رشته مردان و 5 رشته زنان برگزار شد.