خرید روسری تمدید ماموریت تیم تحقیق ترور حریری

شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته ماموریت تیم تحقیق بین المللی درمورد ترور رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان را به مدت شش ماه دیگر تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، طبق این تصمیم که به پیشنهاد فرانسه مطرح و با موافقت پنج عضو دائم شورای امنیت مواجه شد؛ ماموریت تیم تحقیق بین المللی در مورد ترور حریری تا 31 دسامبر تمدید شد.

پیش از این قرار بود ماموریت تیم تحقیق در تاریخ 15 ژوئن به پایان برسد که دانیل بلمار رئیس تیم تحقیق بین المللی در مورد ترور حریری اواخر فروردین ماه از شورای امنیت خواسته بود ماموریت این تیم شش ماه دیگر تمدید شود.

در پایان تحقیقات در مورد ترور حریری، دادگاه بین المللی که مقر آن در لاهه است؛ محاکمه متهمان این پرونده را بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش مهر،”دانیل بلمار” رئیس تیم تحقیق بین المللی درباره ترور رفیق حریری 28 مارس(9 فروردین) دردهمین گزارش خود به شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرده بود: ترور حریری توسط یک گروه جنایتکار و تروریستی که در عملیاتهای تروریستی دیگر در لبنان نیز دست داشته اند، انجام شده است.

بلمار از نام بردن متهمان ترور حریری تا زمان محاکمه خودداری کرده است.

رفیق حریری درفوریه 2005 ( بهمن 83) درپی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مرکز بیروت به همراه بیش از20 نفر دیگر کشته شد.