خرید روسری توقیف فارس و خط ونشان جوانفکر برای رسانه ها

مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور گفت: توقیف خبرگزاری فارس درس عبرتی برای رسانه های دیگر است که به رکن اساسی صحت در اخبار توجه کنند.

علی اکبر جوانفکر در حاشیه همایشی در مسجد حجت بن الحسن (ع) مشهد که از سوی کانون بصیرت برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مشهد مبنی بر دلایل وزارت ارشاد برای توقیف 3 روزه خبرگزاری فارس افزود : خبرگزاری فارس به لحاظ اینکه منبعی مورد وثوق و قابل استناد است باید در صحت موضوع دقت لازم را داشته باشد. این خبرگزاری خبر بی اساسی را که وجود خارجی نداشته مطرح کرده است.

مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت دو رکن اساسی سرعت و صحت در عرصه خبر رسانی افزود : اگر خبری صحت نداشته باشد اعتبار آن سازمان خبری از دست می رود . خبرگزاری فارس هم این رکن اساسی کار خبر رسانی را رعایت نکرده است.

جوانفکر خواستار توجه جدی خبرگزاریها و مطبوعات به اصل صحت اخبار شد و اضافه کرد : البته این فرصتی برای خبرگزاری فارس است تا از این اتفاقی که افتاده است تجربه ای برای رفع اشکالات احتمالی در سیستم خودش کسب کند.

جوانفکر در خصوص استفاده رسانه ها از “منابع آگاه” در انتشار اخبار ابراز عقیده کرد : اگر منابع آگاه برای دادگاه معرفی نشود ، جریان سازی و جعل خبر در جهت فریب افکار عمومی انجام می شود که نباید چنین اتفاقی روی دهد.

مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور در پاسخ به این سئوال که همچنان شایعاتی از گوشه کنار در خصوص تغییرات در دولت شنیده می شود، اظهار داشت : چنین موردی نبوده، البته حرفهایی مبنی بر تغییر رئیس کل بانک مرکزی در سطح رسانه ها مطرح شده اما در مورد این که صحت دارد و یا چه کسی می خواهد جایگزین شود حرفی در میان نبود.