خرید روسری تکذیب کناره گیری هیلاری از انتخابات

رئیس مبارزات انتخاباتی هیلاری کلینتون این گزارش را تکذیب کرده است که خانم کلینتون قصد دارد به پیروزی رقیبش باراک اوباما، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات اذعان کرده و از صحنه مبارزات انتخاباتی کنار برود.

به گزارش بی بی سی، اظهارات تری مک آلیف، پس از آن بود که رسانه های آمریکایی خبر دادند که خانم کلینتون امشب کناره گیری خود را اعلام خواهد کرد.

امروز حزب دموکرات آمریکا آخرین انتخابات مقدماتی خود را در روند تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری برگزار می کند.

با این انتخابات که در دو ایالت داکوتای جنوبی و مونتانا انجام می شود، رقابت دموکرات ها در آمریکا به پایان می رسد. نظرسنجی ها بیانگر پیشتازی باراک اوباما بر هیلاری کلینتون در این دو ایالت است.

آقای اوباما که به رغم شکست در انتخابات مقدماتی روز شنبه در پورتو ریکو از موقعیت بهتری نسبت به هیلاری کلینتون برخوردار است، از همکاری نزدیک خود با خانم کلینتون پس از پایان رقابت ها خبر داده است.

اما به رغم افزایش فشار رسانه ها و بعضی از محافل حزب دموکرات برای کناره گیری خانم کلینتون از رقابت ها و پذیرش شکست، او در سخنانی به احتمال ادامه حضور خود در رقابت ها تا زمان برگزاری گردهمایی ملی حزب دموکرات در پایان ماه اوت تاکید کرده است.

در این گردهمایی، هیات های اعزامی حزب دموکرات از ایالت های مختلف آمریکا نامزد ریاست جمهوری را انتخاب می کنند.

نامزدی که در جریان انتخابات مقدمات حزبی ۲۱۱۸ کرسی از هیات های نمایندگی را به دست آورده باشد، نامزدی حزب دموکرات را به دست می آورد. آقای اوباما تنها به ۴۱ کرسی نمایندگی نیاز دارد.

هیات های اعزامی ایالت های داکوتای جنوبی و مونتانا در مجموع ۳۱ کرسی نمایندگی در گردهمایی ملی حزب دموکرات دارند. آقای اوباما امیدوار است با به دست آوردن بخشی از این کرسی ها و جلب حمایت بخش دیگری از نمایندگان انتصابی در این گردهمایی بتواند به عدد طلایی مورد نیاز دست یاید.

انتخابات مقدماتی حزبی در آمریکا با رقابت داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری دو حزب دموکرات و جمهوری خواه در ایالت آیووا در سوم ژانویه آغاز شد.

به رغم مشخص شدن زودهنگام نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه در ماه مارس، رقابت دو تن از داوطلبان حزب دموکرات یعنی سناتور اوباما و خانم کلینتون طولانی شده است.

این در حالی است که معمولا در سال های گذشته نتیجه این رقابت ها پس از برگزاری انتخابات مقدماتی در چند ایالت مشخص می شد.

نارضایتی مردم از سیاست های دولت جورج بوش و جذابیت هیلاری کلینتون و باراک اوباما حضور گسترده دموکرات ها، به خصوص جوانان را در انتخابات مقدماتی حزبی به همراه داشته است. اما مسوولان حزب دموکرات نگران هستند طولانی شدن رقابت بین این دو نفر به ضرر این حزب و به نفع جان مک کین، نامزد بالقوه حزب جمهوری خواه در انتخابات ماه نوامبر تمام شود.