خرید روسری قطبي خيلي زود باز مي‌گردم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در آخرين گفت‌وگويش پيش از ترك تهران گفت: اميدوارم بسيار زود به ايران بازگردم.

به گزارش ايسنا،افشين قطبي كه ساعت 5 بامداد روز يك‌شنبه (امروز) تهران را به مقصد امارات ترك كرد.

وي پيش از ترك تهران گفت تصور مي‌كنم روزي كه به ايران آمدم لحظه‌ي بسيار احساسي بود و اكنون كه ايران را ترك مي‌كنم، بسيار تلاش مي‌كنم تا جلوي اشك‌هايم را بگيرم اما، با ايران خداحافظي نمي‌كنم و اطمينان دارم كه رفتنم كوتاه است. چرا كه ايران كشور من است و در اين مدت مردم ايران عشق و احساس خود را به من دادند و من آنها را بسيار زياد دوست دارم.

وي ادامه داد: از شادي مردم و تلاش بسيار خوب مديريت و بازيكنان باشگاه بسيار خوشحالم و از اينكه توانستم حركات مثبت و انرژي مثبتي در فوتبال ايران به وجود بياورم، بسيار شاد هستم. در هر صورت هواداران پرسپوليس تا آخرين لحظه يار و ياور ما بودند.

قطبي ادامه داد: به لطف هواداران پرسپوليس بود كه كار ما براي قهرماني به سرانجام رسيد. بازيكنان و تمامي بزرگان پرسپوليس همواره در كنار ما بودند. از جمله علي پروين كه در بازي مقابل سپاهان با قلب بزرگش به ورزشگاه آمد و به قهرماني پرسپوليس كمك كرد.

قطبي در ادامه گفت: اكنون پس از هفت سال حضور مداوم در فوتبال تصميم دارم تا براي تعطيلات و استراحت با خانواده‌ام ايران را ترك كنم و ظرف چند هفته‌ي آينده تصميم مي‌گيرم تا تيم آينده‌ام را انتخاب كنم. در حال حاضر با چند باشگاه صحبت كرده‌ام اما، هنوز به نتيجه‌ي قطعي نرسيده‌ام و به دنبال آن هستم تا در كشورهاي ديگري فوتبال بين‌المللي را تجربه كنم.

افشين قطبي با وجود جدايي از باشگاه پرسپوليس تهران عنوان كرد: صد درصد به ايران باز خواهم گشت و اطمينان داشته باشيد كه در ايران تنها باشگاهي كه حاضر به كار با آن هستم، پرسپوليس است. هر بازيكن و يا مربي با يك بار حضور در پرسپوليس براي هميشه پرسپوليسي مي‌شود.

وي افزود: هيچ روز تلخي در پرسپوليس نداشتم و تمامي روزهاي من شيرين بود. چرا كه تمامي شادي‌هاي من در كنار مردم ايران بود و تصور مي‌كنم نتيجه‌اي كه به دست آمد نيز در كنار لطف اين هواداران بود.

قطبي درباره‌ي دليل ترك تيم فوتبال پرسپوليس نيز گفت: شايد بهتر است در اين باره صحبت نكنيم اما، پرسپوليس بايد در آسيا بازي مي‌كرد و اين كار امكانات، فرهنگ و شرايطي مي‌خواست كه شايد فوتبال ما در حال حاضر نمي‌توانست آنها را برآورده كند. من انتظارم بسيار بالا بود. چرا كه اگر مي‌خواستم در پرسپوليس بمانم بايد اين تيم را قهرمان آسيا مي‌كردم. من نمي‌توانم حرف قهرماني را بزنم اما، به آن عمل نكنم.

وي ادامه داد: شايد عده‌اي اين تصميم من را از روي ترس بدانند اما، من شجاعانه تصميم گرفتم پرسپوليس را ترك كنم. من در ابتداي ليگ برتر به عنوان مربي پرسپوليس گفتم تيم را قهرمان مي‌كنم و خوشبختانه با كمك هواداران توانستيم قهرماني را بدست آوريم اما، براي قهرماني در آسيا نيز شرايط مختلفي وجود داشت. اكنون ترجيح مي‌دهم به كشورهاي ديگري بروم و تجربه‌هاي مختلفي داشته باشم.

قطبي خاطرنشان كرد: مشكل ديگر من بحث خانواده‌ام بود. ما واقعا خسته بوديم. پس از سه جام جهاني و حضور در بازي‌هاي آسيايي و باشگاهي مختلف نياز به استراحت داشتم و تصور مي‌كنم ديگر در اين روزها انرژي كار در كنار پرسپوليس را نداشتم. تيمي كه مي‌خواهد در آسيا موفق شود بايد از هم اكنون با قدرت كارش را آغاز كند و چون دوست ندارم در كارم از هدفم كوتاه بيايم و با توجه به خستگي كه داشتم از پرسپوليس جدا شدم.

وي درباره‌ي جانشينش در پرسپوليس نيز گفت: حميد استيلي كاپيتان و بازيكن خوب پرسپوليس بوده و انگيزه‌هاي مثبت بسياري دارد. تصور مي‌كنم او فردي با تجربه و با كيفيت براي سرمربي‌گري پرسپوليس است. البته گزينه‌هاي ديگري نيز بوده‌اند كه آنها را به باشگاه اعلام كرده‌ام.

قطبي تصريح كرد: اميدوارم پرسپوليس همواره موفق باشد و بي‌ترديد چنين خواهد بود. چرا كه بهترين هواداران دنيا پشتيبان اين تيم خواهند بود و خواهند توانست قهرمان آسيا شوند. من تمامي هواداران پرسپوليس و مردم ايران را دوست دارم و آنها در اين مدت به من بسيار محبت داشتند.

قطبي در پايان با اشاره به احتمال حضورش در يك تيم خارجي گفت: در صورت برعهده گرفتن هر تيمي صد درصد به دنبال آن خواهم بود تا برخي بازيكنان ايراني را به تيم خود منتقل كنم. چرا كه بازيكنان ايراني بسيار خوب و با كيفيت هستند.