خرید روسری محرومیت تماشاگران قرمز و زرد در لیگ هشتم

رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص تخلفات انجام شده در دیدار برگشت تیم های فوتبال پرسپولیس و سپاهان اعلام شد.

به گزارش خبرنگارمهر، براساس اعلام عبدالرحمن شاه حسینی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درپی شکایت باشگاه سپاهان و برخی شاکیان خصوصی نسبت به حوادث دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و سپاهان ، کمیته انضباطی با استناد به گزارش نماینده فدراسیون ، داور مسابقه ، نماینده نیروی انتظامی ، تحقیقات پیرامونی و بازبینی فیلم مسابقه رای نهایی خود در خصوص این پرونده را عصر روز 13 خرداد به این شرح صادر کرد :
1- تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل ورود هواداران منتسب به این تیم به زمین مسابقه ، فحاشی ، پرتاب اشیاء قبل ، حین و بعد از مسابقه به انجام دو دیدار بدون تماشاگر از فصل آتی مسابقات لیگ برتر(78 – 88 ) که تیم پرسپولیس به عنوان میزبان تعیین می گردد ، محکوم شد .

همچنین باشگاه مذکور به پرداخت مبلغ 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد .

2- نظر به اینکه کلیه مسابقات بین تیم های پرسپولیس و سپاهان طی دو فصل اخیر (85-86 و 86 – 87) همواره با جنجال و درگیری هواداران توام بوده است به منظور جلوگیری از حوادث حاد و ایجاد آرامش و رفع تنش های موجود، مسابقات رفت و برگشت تیم های مذکور درفصل 87 – 88 (لیگ هشتم) بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.(لازم به ذکراست این محرومیت جدای ازمحرومیت در نظر گرفته شده بند 1 خواهد بود ).

3- آقای مسعود زارعی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل فحاشی به نیمکت نشینان تیم سپاهان به مدت سه جلسه از شرکت در مسابقات رسمی محروم و به پرداخت مبلغ 10 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد .

4- با توجه به شکایت خبرنگاران مبنی برتخریب عمدی وسائط نقلیه آنان و بر اساس گزارش نیروی انتظامی ، تحقیقات انجام شده و سایر دلایل مندرج در پرونده نظر به محرز شدن تخریب عمدی توسط طرفداران تیم فوتبال سپاهان ، این باشگاه به جبران خسارات وارده به اتومبیل خبرنگاران بر اساس نظریات کارشناسان فنی نیروی انتظامی تهران بزرگ محکوم شد .

5- درخصوص شکایات عده ای از تماشاگران مبنی بر آسیب دیدگی و جراحات وارده ، با توجه به اینکه تاکنون محل و زمان وقوع آسیب دیدگی و جراحات وارده و انتساب آن به هریک ازهواداران دو باشگاه نامعلوم است، این بخش از پرونده همچنان مفتوح به رسیدگی است .

6- درخصوص ادعای مدیریت ورزشگاه آزادی مبنی بر مطالبه خسارهای وارده به تجهیزات ورزشگاه به لحاظ لزوم تحقیقات و انجام کارشناسی های لازم ، پرونده در این خصوص نیز مفتوح است .

شاه حسینی در پایان تصریح کرد : چنانچه ظرف یک هفته آینده مدعیان خصوصی نسبت به ارائه مدارک جهت تکمیل پرونده اقدام نکنند ، کمیته انضباطی راسا در این زمینه به تصمیم گیری و اعلام رای خواهد پرداخت.