خرید روسری واكنش احمدي‌نژاد به سخنان لاريجاني عليه‌ آژانس

رييس جمهوري اسلامي ايران عصر دوشنبه در ادامه مصاحبه مشترک با رييس مجلس هشتم ،‌ موضع مجلس هشتم، در قبال گزارش اخير “‌ محمد البرادعي “مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي را بسيار انقلابي و بجا توصيف و درعين حال تاکيد کرد که اکنون ضرورتي براي تجديد نظر در همکاري با آژانس وجود ندارد. دکتر ” محمود احمدي نژاد ” و دکتر ” علي لاريجاني “‌ بعد از ديدار با يکديگر در محل ساختمان مشروطه مجلس واقع در بهارستان به پرسش هاي خبرنگاران پاسخ گفتند. به گزارش ايرنا، خبرنگاري با اشاره به موضع اخير رييس مجلس هشتم در مورد گزارش البرادعي از رييس جمهوري در مورد امکان تجديد نظر ايران در همکاري خود با آژانس سوال کرد؟ دکتر احمدي نژاد پاسخ داد: هم اکنون ضرورتي براي تجديد نظر وجود ندارد اما هشدار مجلس، هشدار بجايي بود. رييس جمهوري تاکيد کرد: مجلس مستحکم در دفاع از حقوق ملت ايستاده است و اجازه نمي دهد که کسي در ذهنش مطلبي بگذارند و بخواهد گوشه اي از حقوق ملت ايران را خدشه دار کند. لاريجاني در سخناني در صحن علني مجلس با توصيه به غرب به پرهيز از پاسداري مرموزانه ديپلماتيک پرونده هسته اي ايران بين آژانس و گروه 1+5 هشدار داده بود که مجلس هشتم اجازه چنين فريبکاري را نخواهد داد. رييس مجلس هشتم همچنين تاکيد کرده بود که در صورت ادامه اين رفتار ، مجلس هشتم با ورود به پرونده ، حد و مرز جديدي را براي همکاري با آژانس ايجاد خواهد کرد. خبرنگار خبرگزاري فارس از رييس جمهوري سوال کرد که آيا توقيف فعاليت سه روزه اين خبرگزاري به دستور شما بوده است ؟ احمدي نژاد تصريح کرد:خبرگزاري فارس خبرگزاري خوبي بوده اما چه کار کرده است.
خبرنگار فارس گفت : اين اولين سوالي است که من از شما مي کنم. رييس جمهوري اظهار داشت: پس در کنفرانس خبري بعدي مي گويم اول شما سوال کنيد.
خبرنگار فارس خطاب به رييس جمهوري گفت: من خبرنگار حوزه مجلس هستم. احمدي نژاد تصريح کرد: من مجلس زياد مي آيم نوبت شما هم مي رسد.رييس جمهوري در پاسخ به سوال يکي ديگر از خبرنگاران در مورد سفرش به ايتاليا اظهار داشت: فردا صبح زود در فرودگاه.
 

رييس جمهور: اميدواريم فصل جديد همکاري ها بين دولت ومجلس شکل گيرد
 

دکتر “محمود احمدي نژاد” رييس جمهوري اسلامي ايران، در پايان ديدار با دکتر “علي لاريجاني” رييس مجلس شوراي اسلامي گفت که اميدواريم در اين مقطع بين دولت نهم و مجلس هشتم فصل جديدي از همکاري ها و همراهي ها در جهت خدمت بهتر به مردم و پيشبرد هر چه بهتر امور کشور رقم بخورد.

احمدي نژاد بعداز ظهر دوشنبه در محل ساختمان مشروطه مجلس واقع در بهارستان با لاريجاني که در جلسه علني روز يکشنبه مجلس با 237راي به عنوان رييس مجلس هشتم برگزيده شد، حدود دو ساعت ديدار و گفت و گو کرد. احمدي نژاد و لاريجاني پس از اين ديدار در يک کنفرانس خبري مشترک شرکت و به سوالات خبرنگاران درباره محورهاي اين ديدار پاسخ دادند.
به گزارش ايرنا، رييس جمهوري با تبريک انتخاب لاريجاني به عنوان رييس هشتمين دوره مجلس شوراي اسلايم گفت: امروز آقاي لاريجاني در مسووليت رياست مجلس شوراي اسلامي مشغول خدمت هستند و اين مسووليت، فرصت ارزشمند خدمتگزاري است. احمدي نژاد با بيان اينکه جايگاه مجلس در جمهوري اسامي ايران، ‌جايگاه بسيار رفيعي است ، اظهار داشت: مجلس پشتوانه مستحکم تحقق آرمان هاي ملت و نشانه مستحکم تصميم گيري ها در پيشبرد امور کشور است.
رييس قوه مجريه خاطرنشان کرد: مجلس و دولت به طور مستمر با هم در تعامل هستند و به طور مشترک امور کشور را به جلو مي برند. در بخش قانونگذاري ، نظارت ، مشورت و طراحي نقش مجلس نقش بسيار برجسته اي است و در بخش اجرايي نيز دولت کار را به جلو مي برد. احمدي نژاد تصريح کرد: خوشبختانه در طول بعد از انقلاب تعامل بين دولت و مجلس بسيار سازنده است اما اميد داريم که در اين مقطع بين دولت نهم و مجلس هشتم فصل جديدي از همکاري ها و همراهي ها در جهت خدمت بهتر به مردم و پيشبرد هر چه بهتر امور کشور رقم بخورد.
رييس جمهوري هدف ديگر از ديدار خود با لاريجاني را عرض تبريک به رييس و نمايندگان مجلس هشتم در مسووليت جديد بيان کرد. به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، احمدي نژاد در پاسخ به سوالي درخصوص شايعه تغيير ” طهماسب مظاهري” رييس کل بانک مرکزي گفت: برخي جنگ رواني را شکل داده اند که مي خواهند کارهاي دولت و کارهايي را که در کشور در حال انجام است، سست کنند و اين کار خوبي نيست.