خرید روسری اساسنامه اوپک گاز (GECF) نهایی شد

کارشناسان ارشد مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) اساسنامه این مجمع را نهایی و برای بازنگری مجدد به کشورهای خود برده اند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سید محمدعلی خطیبی نماینده ایران در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که در مسکو پایتخت روسیه بسر می برد در مصاحبه تلفنی با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: کارشناسان و نمایندگان کشورهای عضو مجمع صادرکننده گاز در نشستی در مسکو دیدگاههایی درباره اساسنامه این مجمع داشتند که بررسی شد و پس از آن اساسنامه را نهایی کردند.

وی افزود: با این حال به کارشناسان کشورهای عضو مجمع صادرکننده گاز فرصت داده شد که دوباره اساسنامه را مرور و نظریاتشان را در جلسه بعدی که قرار است ماه اکتبر(ماه مهر) برگزار شود، اعلام کنند.

خطیبی گفت: به همین علت، جلسه وزرای کشورهای عضو مجمع صادرکننده گاز (GECF) نیز که قرار بود در تابستان برگزار شود به فصل پاییز (ماه نوامبر) موکول شد.

نماینده ایران در اوپک تصریح کرد: در نشست سه روزه کارشناسان مجمع کشورهای صادر کننده گاز در مسکو که امروز پایان یافت هر چند پیشرفت زیادی حاصل نشد اما موضوع ابهام انگیزی نیز وجود ندارد.

ایران ، الجزایر، مصر ، اندونزی، لیبی ، مالزی، روسیه ، نیجریه، امارات، قطر، ونزوئلا و ترینیدادتوباگو اعضای مجمع کشورهای صادر کننده گاز هستند.