خرید روسری منبع سوراخ ادعاي پنتاگون درباره فعاليت تروريستي ايران در افغانستان و فلسطين

دو گزارش که ديروز توسط کميته اطلاعاتي سناي آمريکا منتشر شد، دولت بوش و پنتاگون را در زمينه فريب افکار عمومي درباره ايران و عراق و نيز  ادعاها در زمينه كمك ايران به تروريسم در افغانستان را زير سؤال برده است.
به گزارش سرويس بين‌الملل «» به نقل از «سي.بي.اس»، اين گزارش که توسط دو سناتور جمهوريخواه، «چاک‌هاگل» از ايالت نبراسکا و سناتور «المپيا اسنوي» تهيه شده، اعلام مي‌دارد: در سال 2001 و 2002، دو مأمور ايراني سازمان‌هاي جاسوسي آمريکا، اطلاعات نادرستي به نمايندگان پنتاگون در ملاقات‌هاي خود در شهر رم ايتاليا داده‌‌اند كه يک نمونه آن اين بوده است که ايراني‌ها، تيم‌هايي را براي کشتن آمريکايي‌ها به افغانستان فرستا‌ده‌‌اند.
همچنين اين دو مأمور ايراني به نمايندگان پنتاگون در جلسه ماه نوامبر سال 2001 در رم گفته بودند: پس از رخداد يازدهم سپتامبر، ايران تونل‌هاي پيچيده‌اي را براي انبار كردن اسلحه و پوشش افراد خود ايجاد کرده است تا به نيروهاي آمريکايي حمله كنند. آن دو همچنين گفته بودند ارتباط نزديکي با سازمان آزاديبخش فلسطين داشته و مخالفان دولت ايران را در ايران پشتيباني و رهبري مي‌‌كنند.
اين گزارش‌ها توسط منوچهر قرباني‌فر، دلال مشهور اسلحه و چهره مشهور ايران ـ كنترا و يک مأمور پيشين سازمان جاسوسي آمريکا که خطاهاي بسياري داشته است، ارايه شده بودند که به هيچ وجه قابل اعتماد نبوده‌‌اند.
با اين حال، اين گزارش در همان زمان، اختلاف شديدي را بين دونالد رامسفلد و ديك چني پديد آورد که سرانجام به برکناري رامسفلد از پست وزارت دفاع آمريکا منجر شد.
دو سناتور نامبرده گفته‌‌اند، براي مردم آمريکا بسيار جاي سؤال است که پنتاگون دچار اين اشتباهات شود. گزارش درباره ايران به نشست‌هاي سه روزه‌اي که در ماه دسامبر سال 2001 در شهر رم ايتاليا بين مقامات انجام شده است، ارتباط پيدا مي‌کند. ملاقات‌ها توسط «استيفن ‌هادلي»، مشاور امنيت ملي آمريکا تدارک ديده شده و دو نماينده پنتاگون که يکي از آنها با حضور «داگلاس فيث»، معاون وزارت دفاع در خط مشي سياسي و دو تن از ايراني‌ها برگزار شده بود که به ادعاي آمريکايي‌ها، هم‌‌اكنون يک نفر آنها عضو سرويس امنيتي ايران است و ديگري عضو پيشين سرويس امنيتي ايران بوده است. همچنين «مايکل لدين»، مقام رسمي پيشين پنتاگون در هماهنگي اين ملاقات‌ها دخالت داشته‌‌اند.
در يکي از اين ملاقات‌ها، قرباني فر براي تغيير دولت ايران پافشاري كرده و گفته که اگر آمريکا پنج ميليون دلار به او بدهد، او مي‌تواند دولت ايران را سرنگون كند!اين گزارش مي‌افزايد: استفان‌ هادلي، مشاور امنيت ملي آمريکا، در زمينه در جريان قرار دادن «جرج تنت»، رئيس سيا و همچين «ريجارد آرميتاژ»، معاون وزير امور خارجه آمريکا، دچار خطاهاي بسياري شده؛ اما ‌هادلي و پنتاگون مجاز بوده‌‌اند اين ملاقات‌ها را بر پاي نمايند.
يکي از دو مأمور پنتاگون که در اين نشست‌ها حضور داشته، «لاري فرانکلين» بوده که اکنون به خاطر جاسوسي براي اسرائيل از پنتاگون و رشوه و اختلاس در زندان است و هم‌اکنون ادعا مي‌نمايد اين حرکت آنها، باعث شد، جان شمار بسياري از نيروهاي آمريکايي حفظ شود.