خرید روسری قطر به دنبال ميزباني المپيك 2016

دولت قطر در تلاش است با گرفتن ميزباني رقابت‌هاي معتبر جهاني تا سال 2018 جهانيان را از امكانات ورزشي اين كشور شگفت‌زده كند.

به گزارش ايسنا، پس از آنكه مشخص شد كه دوحه قصد دارد نامزد ميزبان المپيك تابستان 2016 شود، قطر اعلام كرد كه آنها مي‌خواهند ميزبان جام جهاني 2018 را هم كسب كنند.

اين كشور ثروتمند از منابع زيرزميني كه در حاشيه خليج فارس قرار دارد، هفته گذشته خود را نامزد ميزباني از بازي‌هاي المپيك 2016 كرد.

پس از مشخص شدن ميزبان اين بازي‌ها، دوحه خود را به عنوان ميزبان جام جهاني 2018 نامزد خواهد كرد و اين درخواست به صورت رسمي به فيفا ارسال خواهد شد. يك فرد نزديك به امير قطر در اين باره گفت: «قطري‌ها شديدا به دنبال ميزباني رقابت‌هاي بزرگ پس از المپيك هستند. جام جهاني پس از المپيك در نوبت است.»

ژاك روگ و ديگر مقامات كميته بين‌المللي المپيك بارها امكانات ورزش قطر را ستايش كرده‌اند و با چنين ديدگاهي نسبت به اين كشور كوچك حاشيه خليج فارس به احتمال ميزباني اين رقابت‌ها به قطر داده خواهد شد.

با اين حال غير قابل انتظار به نظر مي‌رسد ميزباني جام جهاني با حاشيه‌هاي فراوان به كشوري داده شود كه تنها 4416 مترمربع مساحت دارد. با وجود اين قطري‌ها از هم اكنون با ساختن ورزشگاه‌هاي متعدد و هتل‌هاي استاندارد قصد دارند مقامات فيفا را متقاعد به اعطاي اين ميزباني كنند.

درحال حاضر هتل‌هايي در مناطق مختلف دوحه نظير راس الافان، الخور، مسائيد و دوخان در حال ساخت است. پيش‌تر احتمال مي‌رفت كه قطر و بحرين به طور مشترك درخواست ميزباني جام جهاني 2018 را ارايه كنند.