خرید روسری 373حريق و 80 كشته و مجروح در تعطيلات اخير تهران

معاون عمليات سازمان آتش نشاني تهران گفت: 373 حريق و 358 حادثه را در تعطيلات هفته گذشته در پايتخت رخ داد.

مهندس محمد بيات وقوع حريق در کارخانه «ابر آسيا» کهريزک، کارخانه «پلاستيک» باقر آباد و انبار کارخانه جعبه‌هاي ميوه از جمله حوادث آتش سوزي طي هفته گذشته بوده است.

به گزارش ايسنا،وي با بيان اين که در جريان 731 آتش سوزي و حادثه در پايتخت، 12 نفر جان خود را از دست داده و 68 نفر نيز مجروح شدند، گفت: حوادث هفته گذشته درتهران بالغ بر چهار ميليارد و 827 ميليون ريال خسارت بر جاي گذاشت.

بيات اظهار کرد: هرچند آمارحوادث در تهران نسبت به روزهاي غيرتعطيل کاهش داشته، اما حريق‌هاي اتفاق افتاده در تعطيلات در مقايسه با روزهاي عادي، گسترده بوده است.

معاون عمليات سازمان آتش نشاني تهران تصريح کرد: عمده‌ترين علت آتش‌سوزي در کارخانه‌ها، سهل انگاري بوده، زيرا به دليل تعطيلي، موضوع حفاظت و ايمني در کارخانه ها رعايت نمي‌شود.

وي در ادامه از واژگون شدن تانکر حامل گاز مايع در نزديکي پالايشگاه تهران خبر داد و افزود: خوشبختانه با کمک نيروهاي پالايشگاه و ماموران امداد رسان آتش‌نشاني، مخزن سوخت اين تانکر كه سالم مانده بود، به حالت اول باز گردانده شد.

بيات اظهار کرد: در روزهاي گذشته، 65 نقطه از فضاهاي سبز پايتخت طعمه حريق شد که با توجه به فصل خشکسالي و کمبود بارندگي، مردم بايد توجه بيشتري نسبت به فضاهاي سبز و درخت‌هاي برگ سوزني در اين مناطق داشته باشند.

وي افزود: دو مغني در جاجرود بر اثر نشت گاز سمي چاه، جان خود را از دست دادند. همچنين يک نفر نيز در درياچه شهرک سينمايي غرق شد.