خرید روسری سفر قريب‌الوقوع سعود الفيصل به تهران

يك روزنامه لبناني به نقل از منبع آگاه نوشت، وزير امور خارجه عربستان هفته آينده به ايران سفر مي‌كند.

به گزارش فارس، روزنامه لبناني «اللواء» در صدر اخبار امروز خود نوشت: سعود الفيصل هفته آينده به تهران سفر مي‌كند.

«اللواء» به تشريح ادامه تعليق تشكيل ساختار كابينه وزارتي دولت جديد لبنان و اختلافات سران دو جناح عمده اين كشور درباره در اختيار گرفتن برخي كرسي‌هاي وزارتي پرداخته است.

اين روزنامه در ادامه آورده است، در راستاي تلاش‌هاي جاري براي گذر از شكست توافق ملي لبنان يك منبع ديپلماتيك آگاه در گفت‌وگو با «اللواء» فاش كرد، وزير امور خارجه عربستان هفته آينده به تهران سفر مي‌كند.
«اللواء» افزود، به گفته اين مقام آگاه پرونده لبنان، يك بند اصلي در دستور كار گفت‌وگوهاي سعود الفيصل با منوچهر متكي، همتاي ايراني وي خواهد بود.

سعود الفيصل و منوچهر متكي دوم خرداد ماه سال جاري پس از انتخاب «ميشل سليمان»، رئيس‌جمهور لبنان با يكديگر ديدار كردند تا درباره بازگشت روابط منطقه‌اي خود با يكديگر به روال هميشگي گفت‌وگو كنند.

به نوشته اين روزنامه، اين ديدار براي عادي سازي روابط عربستان با ايران و سوريه كه به دخالت در بحران لبنان متهم شده بودند برگزار شده به ويژه كه در اين ديدار محرمانه مساله گذر دمشق و رياض از مرحله تنش‌زا به روابط ديپلماتيك منطقه‌‌اي بررسي شد.

وزير امور خارجه عربستان در جريان بحران لبنان درباره انتخاب رئيس جمهور، ايران را به دخالت در اوضاع اين كشور متهم كرده بود.

فرماندهي ارتش لبنان ديروز طي بيانيه‌اي همه طرف‌هاي لبناني را به مسئوليت پذيري در حمايت از صلح داخلي فراخوانده و از رسانه‌هاي گروهي اين كشور نيز خواست از تحريك مذهبي و طائفه‌اي و شايعه پراكني كه امنيت كشور را بار ديگر به مخاطره اندازد پرهيز كنند.

پس از 10 روز از اتمام رايزني‌هاي فواد سنيوره، نخست‌وزير لبنان با فراكسيون‌ها و نمايندگان مستقل لبنان، هنوز تشكيل كابينه وزارتي معلق مانده و از سوي ديگر درگيري‌هاي پراكنده از بيروت تا منطقه البقاع كه حتي شهرك‌هاي اين منطقه همچون «سعد نايل» و «تعلبايا» را به صحنه جنگ مبدل كرده و از خمپاره و سلاح سنگين استفاده شده، جريان داشت.