خرید روسری اقامت در ويلاهاي لوكس لندن، مزد غارت سرمايه عراقي‌ها

ژنرال «حازم شعلان» که به هر طريق ممکن، به اتهام‌سازي عليه ايران مشغول بود و در نخستين ماه‌هاي پس از سقوط صدام، اظهارات ضدايراني او روزانه خوراک تبليغاتي رسانه‌هاي غربي بود، پس از تاراج ميلياردها دلار سرمايه مردم عراق، در دامان حكومت بريتانيا پناه گرفته است.

به گزارش خبرنگار «»، پس از روي کار آمدن دولت علاوي در عراق، وزارت دفاع اين كشور در اختيار شعلان قرار گرفت و با توجه به اسناد و مدارکي که اکنون در اختيار سيستم ضدفساد اداري و «راضي الراضي»، قاضي عراقي، قرار دارد، وي بخش قابل توجهي از بودجه خريد تجهيزات نظامي عراق را بالا كشيده است.

بنا بر اين گزارش، در مقطع وزارت وي، مبلغ 3 / 1 ميليارد دلار پول نقد براي خريد تانک‌هاي جديد، بالگرد، زره‌پوش، تفنگ‌ها و جليقه‌هاي ضدگلوله در اختيار وزارت دفاع قرار گرفته بود تا اقدام به خريد اقلام نظامي بالا كند، اما آخرين بررسي‌هاي مشترك دولت‌هاي آمريکا و عراق نشان مي‌دهد بخش اعظم اين پول‌ها به حساب‌هاي شخصي و محرمانه وارد شده است.

در تاريخ 15 ماه مي‌سال 2005، دولت عراق موفق به اخذ حکم جلب بين‌المللي حازم شعلان از سوي سازمان اينترپل گرديد، اما اكنون شعلان داراي يک‌سري خانه مجلل در بيرون شهر لندن و چندين باب مغازه در محله «ماربل آرچ» لندن که عمدتا ساکنين عرب زبان انگليس در آنجا اقامت دارند مي‌باشد.

او همچنين داراي هواپيماي شخصي ليرجت است که دائما بين فرودگاه گت ويک در حومه لندن و فرودگاه ملک عبدالله در امان درحال رفت و آمد است و همچنين چندين ويلاي مجلل در حومه شهر امان در اردن دارد.

مشخص نيست دولت انگليس که با توجه به قوانين اين کشور به عنوان دولت اشغالگر عراق داراي معاهده استرداد مجرمين با کشور تحت اشغال خود مي‌باشد، به چه دليل به رغم حکم سازمان اينترپل هيچگونه اقدامي براي بازداشت شعلان نمي‌كند و عملا اين فرد با سرمايه دزديده شده مردم عراق به راحتي بين دو کشور اردن و انگليس مسافرت‌هاي تفريحي مي‌نمايد.