خرید روسری پورمحمدی:مرداد 85 خواستند استعفا بدهم

مصطفی پورمحمدی وزیر سابق كشور در گفتگویی تفصیلی با روزنامه همشهری که متن کامل آن قرار است هفته آینده منتشر شود، درباره عملكرد ۳۳ ماهه‌اش در این وزارتخانه و ماجرای تغییر وزیر کشور توضیحاتی را ارایه کرد.

به نوشته همشهری، وی با اشاره به اینكه بارها در زمان تصدی مسئولیت وزارت كشور با شرایطی سخت مواجه می‌شدم و گاه احساس می‌كردم كه به آخر خط رسیده‌ام، گفت: همیشه سعی می‌كردم كه بهترین تصمیم را بگیرم و البته هیچگاه به استعفا فكر نكردم.

وزیر سابق كشور با اشاره به نحوه انتخاب به این سمت و دوران فعالیت خود در وزارت كشور، اظهار داشت: برای اولین بار رئیس‌جمهوری در مرداد ۱۳۸۵ از من خواستند كه استعفا بدهم و چون این درخواست با مخالفت‌هایی در سطوح عالی مواجه شد و با مشرب مدیریتی من هم مخالف بود، با آن موافقت نكردم.

وی در پاسخ به سؤالاتی درباره تغییر معاونان سیاسی و امنیتی وزارت كشور، درباره واكنش خود به بركناری محمدباقر ذوالقدر، یادآور شد: در آن زمان من بر سر دو راهی بودم كه یا باید خودم از وزارت كشور كناره‌گیری می‌كردم یا اینكه با خروج آقای ذوالقدر موافقت می‌كردم و در نهایت با آنكه خروج وی را خسارتی برای وزارت كشور می‌دانستم، مصلحت كلی را در همراهی با تصمیم دولت دیدم.