خرید روسری اجرای ورزش باستاني در مقر يونسکو

دبير فدراسيون پهلواني و زورخانه اي گفت: ورزشکاران باستاني کار ايران تيرماه امسال در مقر يونسکو در کشور فرانسه به اجراي حرکاتي از اين رشته مي پردازند.

“فرهاد طلوع کيان” در گفت و گو با ايسنا، افزود: هم اکنون رشته باستاني و زورخانه اي جايگاه واقعي خود را در کشور پيدا کرده است و هر روز شاهد رشد و توسعه اين رشته در سطح کشور و در بين جوانان هستيم.

وي ادامه داد: در مسابقات باستاني خردسالان کشور 15 استان شرکت کرده بودند که اين مسئله نشان دهنده گسترش اين رشته در جامعه است و امروز شاهد هستيم که خردسالان هم به طرف رشته باستاني گرايش پيدا مي کنند.

طلوع کيان تصريح کرد: هم اکنون 35 کشور عضو فدراسيون بين المللي زورخانه اي و پهلواني هستند که در مجموع آمار خوبي براي اين رشته محسوب مي شود؛ از طرفي پس از افتتاح زورخانه تاجيکستان، دومين زورخانه بين المللي تيرماه در کشور افغانستان افتتاح خواهد شد.

وي در مورد برنامه هاي فدراسيون پهلواني و زورخانه اي گفت: از يکم مرداد دومين دوره مسابقات آسيايي زورخانه اي در کشور نپال برگزار خواهد شد و اوايل مهرماه رويداد مهم قهرماني جهان در کشور کره جنوبي برگزار مي شود که ما هم برنامه گسترده اي براي اين پيکارها تدارک ديده ايم.

طلوع کيان در ارزيابي از وضعيت اين رشته در استان مرکزي اظهار کرد: اگر نگوييم استان مرکزي جزء استان هاي برتر زورخانه اي کشور است، به جرات مي توان اين استان را در بين استان هاي خوب اين رشته قرار داد اما، متاسفانه در چند ماه اخير اوضاع اين هيات کمي به هم ريخته است و اميدواريم مسوولان استان مرکزي با تعامل مشکلات را بر طرف کنند.