خرید روسری برلوسکنی در رکاب بوش علیه ایران

نخست وزیر ایتالیا پس از دیدار شب گذشته خود با رئیس جمهوری آمریکا در حالتی از سرسپردگی از همراهی کامل کشورش با واشنگتن درباره مسئله هسته ای ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، “سیلویو برلوسکنی” نخست وزیر ایتالیا پس از دیدار با “جرج بوش” رئیس جمهوری آمریکا در رم از توافق کامل کشورش با واشنگتن و نبود هیچ گونه اختلاف نظری درباره دو پرونده حساس در ایران و افغانستان تاکید کرد.

برلوسکنی 71 ساله همچنین از این فرصت برای اعلام حمایت شخصی خود از “جان مک کین” کاندیدای جمهوریخواه آمریکا استفاده کرد. مک کین یک ماه بزرگتر از برلوسکنی است.

نخست وزیر ایتالیا همچنین از توافق رم و واشنگتن درباره مسائل مطرح در کوزوو و عراق خبر داد.

در همین حال، بوش در این نشست خبری با نقش مهم ایتالیا در مذاکرات گروه 1+5 با ایران در زمینه پرونده هسته ای تاکید کرد.

ایتالیا خواستار حضور در گروه 1+5 در زمینه مذاکره با ایران است و بوش نیز قول داد که این درخواست رم را مورد نظر قرار خواهد داد.

این درحالی است که آلمان با حضور ایتالیا در این گروه مخالف است.

به گفته خبرنگاران، بوش و برلوسکنی از اینکه بار دیگر به عنوان رهبران دو کشور آمریکا و ایتالیا با یکدیگر دیدار می کنند ، خوشحالی بسیاری از خود نشان دادند و چندین بار در برابر عکاسان دست یکدیگر را به گرمی فشردند.

بوش در ادامه سفر دوره ای خود به کشورهای اروپایی از اسلوونی، آلمان و ایتالیا بازدید به عمل آورده و قصد دارد به فرانسه و انگلستان نیز برود.