خرید روسری وعده سعیدلو برای پرداخت بدهی شهرداری

معاون اجرايي رئيس جمهور گفت: دولت كليه سازمان‌ها و شركت‌هاي دولتي را مكلف به پرداخت بدهي خود به شهرداري تهران كرده است.

به گزارش فارس، علي سعيدلو پاسخ به اين سوال كه چرا دولت نهم كه خود روزي از عدم پرداخت بدهي‌هاي دولت به شهرداري از دولت خاتمي گلايه‌مند بود،‌ امروز خود بدهي هايش را به شهرداري تهران پرداخت نمي‌كند، گفت: از زمان ورودمان به دولت در قانون بودجه به دنبال اختصاص رديف بودجه براي پرداخت بدهي‌ها بوده‌ايم اما مي‌دانيد؛ بررسي بودجه در مجلس بحث ديگري است و ممكن است كه مجلس در سرجمع بودجه تغييراتي ايجاد كند.

وي با تأكيد بر اين كه دولت خود را از شهرداري مجزا نمي‌داند، ادامه داد: در مصوبات سعي مي‌كنيم تا به شهرداري‌ها كمك كنيم.حالا به شهرداري تهران نگاه نكنيد كه يك مقدار دستش بازتر است ولي شهرهاي كوچك به واسطه پايين بودن درآمدشان اما گسترده بودن خدماتشان خيلي تحت فشار هستند.

معاون اجرايي رئيس جمهور با بيان اين كه اگر خياباني زباله داشته باشد خودمان ناراحت مي‌شويم،‌ خاطرنشان كرد: مي‌توانيد از شهرداري بپرسيد، بنده هنوز از سيستم تلفنم، خط بي‌سيم شهرداري را حذف نكرده‌ام.گاهي ساعت 12-1 بامداد در صورت مشاهده موردي در خيابان همچون آبگرفتگي يا هر مسئله مرتبط ديگر با مديريت شهري از طريق شماره مذكور مسئله را گزارش مي‌كنم چرا كه احساس مي‌كنم شهر براي خودمان است.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا بدهي 600 ميليارد توماني دولت به شهرداري را تأييد مي‌كنيد، گفت: رقمش را الان نمي‌توانم بگويم.با توجه به اسناد موجود امكان محاسبه دقيق آن وجود دارد به همين دليل رقم محل اختلاف نيست.اين ابلاغ به دستگاه‌ها و سازمان‌هاي دولتي انجام گرفته كه حساب و كتاب‌ها به صورت مستقل محاسبه شوند.

سعيدلو تأكيد كرد: شركت‌هاي دولتي كه از بودجه مستقلي برخوردار هستند دليلي ندارد كه بدهي و هزينه‌هايشان را به شهرداري پرداخت نكنند. دولت دستور پرداخت بدهي‌هايشان به شهرداري تهران را به آنها ابلاغ كرده است.