خرید روسری متکی: ایران در حال بررسی بسته 1+5

وزیر امور خارجه ایران امروز اعلام کرد که تهران در حال بررسی بسته پیشنهادی اعضای اصلی شورای امنیت به علاوه آلمان است و در زمان مناسب به آن پاسخ می دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، منوچهر متکی روز پنجشنبه در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در اوگاندا به خبرنگاران گفت : ما به گروه 1+5 اطلاع داده ایم که برای گفتگو آماده هستیم.
وزیر خارجه ایران در ادامه افزود : بسته پیشنهادی 1+5 اکنون در حال بررسی و مطالعه در تهران است و ما پاسخ خود را در زمانی مناسب خواهیم داد.
خاویر سولانا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز امروز در جمع خبرنگاران در بروکسل اظهار داشت : هنوز پاسخی رسمی از سوی ایرانیان درباره بسته پیشنهادی گروه 1+5 دریافت نکرده ام.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از خاتمه سفرش به تهران مذاکرات اخیرش با مقامهای جمهوری اسلامی ایران درباره فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران را بیشتر از حد انتظار دانست.
سولانا و هیئت همراهش روز شنبه 25 خرداد با سفر به تهران و دیدار با مقامهای جمهوری اسلامی ایران بسته پیشنهادی پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان را تحویل تهران دادند.