خرید روسری لاریجانی: غرب هشدار برادعی را جدی‌بگیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی به کشورهای اروپایی توصیه کرد هشدارهای البرادعی را جدی بگیرند و دنبال تحریک ایران نباشند چون در این صورت در مقابل عمل انجام شده قرار می گیرند و بازگشت به مسیر مذاکره دشوار خواهد بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس در نطق قبل از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس یادآور شد : کشورهای اروپایی با محاسبه غلط هزینه خود را زیاد نکنند چون ملت ایران تحرکات آنان را با دقت رصد می کنند.

وی با بیان اینکه استراتژی های غلط آمریکایی ها در عراق، لبنان و افغانستان دستاوردی جز نفرت نداشته است خطاب به آنان بیان داشت: شما با این اقدامات به یک بن بست استراتژیک درمنطقه رسیده اید و به سوت پایان بازی یک شکست خورده نزدیک می شوید.

رئیس مجلس خاطر نشان کرد: با توجه به تجربیاتی که از گذشته دارم ارزیابی من این است که فرصت کوتاهی برای تعامل باقی مانده و با توجه به فضای بی اعتمادی حاصل از رفتارهای اخیر به علامت های منطقی و سازنده احتیاج است.

لاریجانی ادامه داد: دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرد و مجلس هم با دقت رفتار غربی ها را زیر ذره بین خود دارد و چنانچه آنان تصمیم بگیرند و بخواهند مذاکره را وسیله توجیه اقدامات غیر قانونی خود قرار دهند مطمئن باشند مسیر عوض خواهد شد و این راهی است که خودشان در آن گام نهاده اند و مسئولیت آن هم بر دوش خودشان خواهد بود.

لاریجانی با اشاره به سفر سولانا به ایران خطاب به کشورهای غربی گفت: مگر نه این است که شما آقای سولانا را به ایران فرستادید تا برای بسته پیشنهادی مذاکره کنند در حالی که همان روز آقای بوش قبل از آنکه اسناد به ایران برسد از رد بسته توسط ایران ابراز نگرانی کرد و در روزهای اخیر هم بانک ملی با محدودیت هایی مواجه شده و اگربنا است با ایران در مورد بسته پیشنهادی مذاکره کنید چرا قبل از بررسی راه تقابل را پیش گرفته اید؟

لاریجانی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز حادثه هفتم تیر اظهار داشت: شهید بهشتی از جمله رهبران صدر انقلاب بود که در سازماندهی انقلاب نقش موثری در تدوین قانون اساسی و ایجاد تشکیلات سیاسی داشت.

وی ادامه داد: نگاه نافذ بهشتی در آینده نگری و پایداری نظام از او شخصیتی ممتاز ساخت و به نحوی که هر چند امروز در میان ما نیست اما جوهره فکری او در بین دوستداران انقلاب منتشی شده است.