خرید روسری تحويل بسته اعتراضي مجلس به سفير انگليس

جفري آدامز سفير انگليس در تهران صبح امروز شنبه با علاءالدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ديدار و گفت و كرد.

به گزارش اداره اخبار و رسانه‌هاي گروهي مجلس شوراي اسلامي، بروجردي در ابتداي اين ملاقات با بيان اينكه موضوع استرداد تاجيك يك مسئله عادي و قضائي نيست، بر ناخرسندي شديد رياست مجلس شوراي اسلامي از روشن نشدن وضعيت تاجيك تاكيد كرد و افزود: استرداد تاجيك به آمريكا قطعا آثار مخرب فراواني بر روابط دو جانبه خواهد گذاشت.
وي تصريح كرد: موضوع آقاي تاجيك در ايران به يك مسئله ملي تبديل شده است و افكار عمومي ايران انتظار دارد ايشان هر چه سريعتر آزاد شود.
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در ادامه ضمن اعتراض شديد به خارج ساختن نام گروهك منافقين از ليست گروه‌هاي تروريستي در انگليس به تاريخچه اقدامات تروريستي اين گروهك در ايران و انزجار ملت ايران از آنها اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: اين اقدام كمك به گسترش تروريسم در منطقه و سراسر جهان است و بي ترديد آثار بسيار منفي نسبت به انگليس در افكار عمومي مردم ايران ايجاد خواهد كرد.
بروجردي در بخش ديگري از سخنان خود اقدامات انگليس در اعمال تحريم‌هاي فراتر از قطعنامه‌هاي سازمان ملل عليه كشورمان را اقدامي غير قانوني و عليه ملت ايران دانست و اظهار داشت: ايران پاسخ لازم را به حركت‌هاي غير دوستانه خواهد داد.
وي با اشاره به نتايج مذاكرات آقاي سولانا در سفير اخير به تهران افزود: ايران آماده مذاكرات جدي براي دست يابي به توافق در چارچوب مقررات بين المللي است.
بروجردي در پايان با اشاره به استفاده نخست وزير انگليس از عنواني غير از نام خليج فارس اظهار داشت: اميدواريم مقامات انگليس هيچ گاه مرتكب اشتباه تحريف نام خليج فارس نشوند.

جفري آدامز: نام آب‌هاي جنوب ايران خليج فارس است
بر اساس اين گزارش جفري آدامز سفير انگليس در تهران نيز در اين ملاقات با بيان اين كه انگليس خواستار روابط خوب با ايران است، گفت: در انگليس هيچ انگيزه‌ايي براي تخريب روابط با ايران وجود ندارد و لندن با تاكيد بر منافع مشترك خواستار مناسباتي خوب و رو به رشد جمهوري اسلامي ايران است.
وي بر عدم تحريف نام خليج فارس توسط مقامات انگليس تاكيد كرد و گفت: نام آب هاي جنوب ايران خليج فارس است.
جفري آدامز همچنين نتايج ديدار اخير سولانا از ايران را مفيد خواند و با اشاره به ارائه بسته‌هاي پيشنهادي دو طرفي به يكديگر اظهار اميدواري كرد اين روند مثبت منجر به آغاز مذاكرات في ما بين گردد.
وي همچنين با تاكيد بر آنكه از ديدگاه دولت انگليس گروهك منافقين يك گروه تروريستي است گفت: اين گروهك مرتكب اقدامات پليد تروريستي عليه مردم ايران شده است.
سفير انگليس با بيان اينكه مسئله‌ تاجيك يك موضوع حقوقي است، اظهار داشت: دولت انگليس آماده هر گونه همكاري با ايران براي روشن شدن وضعيت ايشان مي‌باشد.