خرید روسری دايي: گروه ايران سخت‌تر است

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران، پس از پايان قرعه‌کشي گروه دور دوم گروهي مرحله مقدماتي جام جهاني 2010، قرعه ايران را کمي مشکلتر از گروه اول دانست اما، گفت ايران قدرت لازم براي صعود را دارد.
به گزارش ايسنا، پس از قرعه‌کشي بين دو تيم ژاپن و عربستان و پس از آن که ژاپن با قرار گرفتن در سيد ايران، احتمال رويارويي را از بين برد، تيم ملي در کنار کره جنوبي، عربستان، کره شمالي و امارات ايستاد.
در گروه دوم هم استراليا با ژاپن، بحرين، ازبکستان و قطر در يک رديف قرار گرفتند.
دايي که در مراسم قرعه‌کشي حاضر بود به خبرنگاران گفت: هر دو گروه تقريباً متعادل هستند، اما گمان مي‌کنم گروه ايران کمي مشکلتر باشد.
وي افزود: اين براي بار دوم است که با امارات روبه‌رو خواهيم شد. براي فوتبال امارات و «برونو متسو»، مربي تيم احترام زيادي قايلم، اما تلاش مي‌کنيم همان دو امتياز را هم ديگر از دست ندهيم و در هر دو بازي در تهران و ابوظبي برنده شويم.
دايي درباره بازي نخست برابر عربستان هم گفت: از دوازده روز ديگر در اسپانيا اردو مي‌زنيم و با چند تيم ديدار دوستانه برگزار مي‌کنيم. تلاش مي‌کنيم تا پيش از پرواز به عربستان به حداکثر آمادگي برسيم.
او کره جنوبي را هم از قدرت‌هاي سنتي آسيا خواند و گفت: کره از لحاظ نفري برتري خاصي در آسيا دارد. آنها در کار گروهي هم خيلي خوب کار مي‌کنند. کره شمالي هم خيلي بهتر از گذشته شده است. من دوبار تجربه بازي در پيونگ يانگ را دارم که البته در هر دو بازي برنده شديم. اميدوارم باز هم بتوانيم همان نتايج را تکرار کنيم.
دايي درباره تغييرات احتمالي در تيم ملي ايران و احتمال دعوت دوباره از بازيکنان باشگاه‌هاي اروپايي گفت: ما شرايط مجزايي براي انتخاب بازيکنان نداريم و همه را با ملاک آمادگي ارزيابي و به تيم دعوت مي‌کنيم. من هيچ بازيکني را نمي‌توانم بگويم در تيم خواهد بود يا نه، اما تيم خوبي داريم و از اين بابت خوشحالم. من به صعود تيمم به جام جهاني اعتقاد دارم و اين بزرگترين اميدواري من است.
وي افزود: مردم ايران عاشق کشورشان هستند و فوتبال را با همه وجود دوست دارند. اميدوارم با کمک همه طرفداران و رسانه با خوشحالي دسته جمعي به جام جهاني برويم.