خرید روسری انجام بزرگترین داد و ستد بورس ایران

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: بورس کشور روز شنبه با انجام بزرگترین داد و ستد شامل 30 و نیم درصد از سهام شرکت فولاد خوزستان، آزمون موفقی را پشت سر گذاشت.

علی صالح آبادی در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر گفت: این معامله محک خوبی برای ورود شرکت های بزرگ به بازار سرمایه کشور است و خوشبختانه نشان داد بورس کشور از ظرفیت های لازم برای جذب شرکت های بزرگ دولتی، برخوردار است.

وی افزود: ارزش کل سهام شرکت فولاد خوزستان به پنج هزار میلیارد تومان می رسد که 30 و نیم درصد آن، امروز داد و ستد شد.

صالح ابادی گفت : موفقیت دیگر داد و ستد امروز واگذاری همه سهام مورد معامله به بخش خصوصی بود در حالی که بخش های شبه دولتی هم در رقابت برای خرید قرار داشتند.

وی افزود: شرکت فولاد خوزستان پس از دوره طولانی از رقابت میان خریداران مورد معامله قرار گرفت و در اثر این رقابت شفاف قیمت پایه سهام این شرکت بیش از سه برابر افزایش یافت.

صالح آبادی گفت: بورس اوراق بهادار کشور از آمادگی لازم برای جذب شرکت های بزرگ دولتی در اجرای سیاست های کلی اصل 44 برخوردار است و امروز بزرگترین داد و ستد در این بازار از لحاظ ارزش انجام شد و ارزش سهام واگذار شده شرکت فولاد خوزستان از ارزش سهام شرکت های ملی صنایع مس و سایر شرکت های فولادی بیشتر است.

وی گفت: شرکت های واگذار شده در چارچوب قانون تجارت اداره می شوند و از امکانات خوبی برای جذب سرمایه گذاری برخوردار هستند به طوری که همه شرکت های واگذار شده در چارچوب اصل 44، دارای طرح توسعه خوبی هستند.

صالح آبادی گفت: فولاد خوزستان رونق خوبی به بازار سرمایه کشور داد و زمینه جذب نقدینگی بیشتر در این بازار فراهم شده است.

پس از 9 روز رقابت، تکلیف بلوک عمده 30 و نیم درصدی فولاد خوزستان مشخص شد و 668 میلیون و 560 هزار سهم از سهام شرکت فولاد خوزستان به صورت یکجاو با شرایط نقد و اقساط (20 درصد نقد و 80 درصد اقساط) طبق شرایط اعلامی در بازار سهام داد و ستد شد.

هر سهم این بلوک با قیمت 20 هزار و 403 ریال معامله شد و ارزش کل این معامله 13 هزار و 640 میلیارد ریال است.