خرید روسری سردارجعفري: مقابله برنامه‌ريزي شده باتهديدات

فرمانده كل سپاه تاكيد كرد: سپاه به عنوان مدافع، حافظ و نگهبان انقلاب و دستاوردهاي آن قبل از هر چيز تهديدات و ماهيت آن‌ها را شناخته و در برابر آن‌ها با برنامه‌ريزي كامل مقابله مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي كل سپاه، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه امروز چهارشنبه در مراسم معارفه فرمانده سپاه استان كرمانشاه با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس، بر لزوم استمرار اهداف و آرمان‌هاي شهدا و امام شهدا تاكيد و خاطرنشان كرد: منطقه غرب كشور يادآور دلاورمردي شهيدان والامقامي همچون بروجردي، كاظمي، همت، داوود آبادي و پيچك است كه در اين منطقه صحنه‌هاي بزرگي از عشق‌بازي و جانفشاني در راه اسلام و تحقق اهداف والاي آن را به نمايش گذاشتند و به لقاء‌الله پيوستند.
وي خون شهدا را تضمين‌كننده انقلاب و نظام جمهوري اسلامي دانست و گفت: ما پاسداران بايد رهروان راه شهدا باشيم و براي آينده انقلاب و مقابله با تهديدات و مشكلات بيش از گذشته توان خود را حفظ كنيم.

فرمانده كل سپاه، تاسيس سپاه پاسداران را در راستاي حفظ انقلاب اسلامي و اهداف والاي آن دانست و خاطرنشان كرد: سپاه پاسداران بر اساس قانون اساسي تنها مدافع مسلح و سازماني از انقلاب و دستاوردهاي آن است و اين ماموريت و اصالت براي سازمان عظيم سپاه افتخاري بزرگ است كه به لطف خداوند تاكنون در انجام آن به خوبي انجام وظيفه كرده و ابراز رضايت مسوولان نظام مويد اين مساله است.
جعفري شناخت دقيق از وضعيت امروز و آينده انقلاب را از نكات حائز اهميت برشمرد و گفت: نظام جمهوري اسلامي تاكنون حوادث و تهديدات نظامي، امنيتي، سياسي، فرهنگي اجتماعي و اقتصادي را چه به لحاظ داخلي و چه خارجي پشت سر گذاشته كه به لطف خداوند همه آنها خنثي شده‌اند.

وي اوج فشارهاي سياسي، امنيتي و فرهنگي دشمن به ايران را مربوط به سال‌هاي 78 تا 80 دانست و گفت: اين تهديدات از سال 80 به بعد وارد فاز جديدي شد كه در آن دشمنان قسم خورده انقلاب تهديدات خود را به صورت مستقيم اعمال كردند كه آماده شدن براي مقابله و خنثي كردن اين توطئه‌ها نيز يكي از وظايف جدي سپاه پاسداران است.
فرمانده كل سپاه پاسداران افزود: درست در زماني كه تهديدات دشمن در زمينه‌هاي مختلف به اوج خود مي‌رسد در همان مقاطع انقلاب اسلامي با شدت و عمق بيشتري در حال نفوذ و گسترش در جهان و منطقه است و اين همان چيزي است كه در دفاع مقدس نيز شاهد آن بوديم.

جعفري هم‌چنين با گراميداشت ياد و خاطره شهداي 12 تير به پيام امام راحل (ره) در اين زمينه اشاره كرد و گفت: بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران در پيام خود فرمودند « جنگ ما جنگ مكتب ما در برابر تمام نابرابري‌هاي دنياي سرمايه‌داري است و اين جنگ مرز نمي‌شناسد، جنگ ما جنگ اعتقاد و قداست است» و همين سخنان استراتژي ما را تعيين مي كند.
وي در ادامه موفقيت امروز كشور را مرهون مقاومت و تحمل سختي‌هاي ملت ايران در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: هشت سال دفاع مقدس ما نعمت و بركت بود كه علاوه بر دستاوردهاي داخلي، اثرات عميقي بر باور و اعتقاد ملل مستضعف جهان گذاشت.
فرمانده كل سپاه گفت: امروز شاهديم كه دشمنان قسم خورده انقلاب با وجود تحميل فشارهاي متعدد به جمهوري اسلامي با دست خود چگونه دشمن منطقه‌اي ما را سرنگون ساختند و به زعم خود براي كنترل ما در كنار مرزهاي ما قرار گرفتند، آمريكا به خيال خود براي برداشتن يك مانع به عراق آمد اما در سياه‌چال عراق گرفتار شد و امروز نمي‌داند چگونه خود را نجات دهد.

جعفري افزود: در مقابل شكست‌هاي پي درپي سياسي و لطمات اجتماعي براي اين كشور انقلاب اسلامي ما در حال شكوفا شدن هرچه بيشتر است و دشمن هر چقدر به دنبال تضعيف ماست نتيجه عكس مي‌گيرد، چرا كه امروز عزت و اقتدار جمهوري اسلامي و نفوذ ما در دل‌هاي محرومان و مسلمانان منطقه در حال بيشتر شدن است و مهم‌ترين نگراني دشمن را همين موضوع تشكيل مي‌دهد.
فرمانده كل سپاه در ادامه تغييرات ساختاري در سپاه را در اين راستا ارزيابي كرد و افزود: تغييرات در حال انجام در سپاه پاسداران در راستاي كيفي‌تر و قوي‌ترشدن اين تشكيلات براي مقابله با تهديدات موجود و آينده است.

وي با بيان اين كه تهديدات موجود عليه ما ثابت نيست و ماهيت آن در حال تغيير است، گفت: در مقاطع مختلف تهديدات به شكلهاي مختلف نظامي، امنيتي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي به اوج خود مي‌رسد كه سپاه به عنوان مدافع، حافظ و نگهبان انقلاب و دستاوردهاي آن بايد قبل از هر چيز تهديدات و ماهيت آن‌ها را بشناسد و در مقابل آن‌ها با برنامه‌ريزي كامل مقابله كند.
وي تغييرات موجود در سپاه را در دو بخش اقدامات تحولي و تعالي‌بخش در اين سازمان برشمرد و خاطرنشان ساخت: تشكيل سپاه در 31 سپاه استاني كشور از اين تغييرات است كه به طور حتم از تاثيرگذاري مناسبي نيز برخوردار خواهد بود.
جعفري افزود: بايد بدانيم دشمن يك لحظه از توطئه عليه ما غافل نيست، از اين رو حفظ آمادگي از ضروريات موجود در نزد نيروهاي مسلح است.

وي گفت: تنها بخشي از ماموريت سپاه پاسدارن مقابله نظامي با تهديدات نظامي دشمن است و ما هيچ‌گاه خود را به اين حوزه محدود نمي‌دانيم، چرا كه معتقديم حفظ آمادگي در مقابل همه تهديدات ضروري است و اين مساله وظيفه سپاه را مضاعف و سنگين مي‌كند.
فرمانده سپاه پاسداران، هم‌چنين انعطاف سازماني را از مهم‌ترين ويژگي‌هاي سازمان سپاه برشمرد و گفت: سپاه يك سازمان خشك و نظامي صرف نيست و انعطاف‌پذيري از ضروريات اجتناب‌ناپذير آن است، چرا كه بسته به نوع تهديدات، ماموريت‌هاي آن نيز در حال تغيير است كه تغييرات ساختاري سپاه نيز در اين راستا قابل ارزيابي است.

وي در ادامه با تاكيد بر لزوم حفظ ارتباط نيروهاي مردمي بسيج با يگان‌هاي دفاعي و نظامي سپاه، گفت: در ساختار جديد اين ارتباط حفظ و تقويت خواهد شد، چرا كه از ويژگي‌هاي مهم سازمان سپاه، مردمي، اعتقادي، انقلابي و مكتبي بودن آن است.
وي صرفه‌جويي در نيروي انساني و حذف رده‌هاي موازي و پشتيباني را از ديگر نكات قابل توجه در تغييرات موجود برشمرد.
سرلشكر جعفري در پايان سردار محمدنظر عظيمي را به عنوان فرمانده سپاه استان كرمانشاه و سردار بهمن ريحاني را به عنوان جانشين وي معرفي كرد.