خرید روسری افتتاح كارخانه شيشه ضدگلوله

در مراسمي با حضور مهندس احمد قلعه‌باني، معاون وزير صنايع و معادن و رئيس هيأت عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در سه واحد مهم صنعتي، شهرك صنعتي شمس‌آباد قم افتتاح شد و مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان گسترش، در اين مراسم، شركت «ونوس شيشه» با هدف توليد انواع شيشه خودرو و شيشه‌هاي ضدگلوله و انواع شيشه ساختمان، شركت «ايران دلكو» با هدف توليد در حوزه تخصصي كاتاليست كانور تور فلزي خودرو و شركت «بسپار شفاف پوشش» در حوزه توليد انواع فيلم پلاستيك سه و پنج لايه، ‌افتتاح شدند و به بهره‌برداري رسيدند. اين در حالي است كه ميزان اشتغالزايي اين طرح‌ها مستقيم حدود چهارصد نفر و غير مستقيم 1400 نفر و حجم سرمايه‌گذاري ريالي طرح‌ها 230 ميليارد ريال و سرمايه‌گذاري ارزي ده ميليون دلار و 800/16 ميليون يوروست.

مهندس قلعه‌باني در مراسم افتتاح طرح‌ها كه مهندس مس فروش، رئيس سازمان صنايع و معادن استان تهران نيز در آن حضور داشت، در سخناني اقتصاد پيشرفته را از پايه‌هاي اصلي اقتدار سياسي كشور دانست و گفت: اقتدار اقتصادي نيز به نوبه خود، ناشي ار فعاليت‌ها و بهره‌وري صنعتي و رشد كمي و كيفي توليد است و در اين صورت، مي‌توانيم بگوييم كه شكوفايي و پويايي اقتصادي و صنعتي، نقش بسيار مهمي در اقتدار سياسي كشور دارد.
مهندس قلعه‌باني افزود: امروزه خوشبختانه، صنعت كشور در همه حوزه‌ها و در نتيجه تلاش‌ها و همدلي‌ها نسبت به يك دهه پيش، پيشرفت روزافزوني داشته و صنايع استراتژيك «هاي تك»، جاي خود را به خوبي در ميان صنايع پيدا كرده است.

وي با تأكيد بر همت نوآوري و بهره‌‌وري و دانش فني جديد، اظهار اميدواري كرد شركت‌هاي نوپا و جديد، بتوانند با توجه ويژه به اين عوامل در بازارهاي جهاني و به ويژه در بازارهاي منطقه حضور داشته و در صادرات قطعات جايگاه خود را پيدا كنند.

معاون وزير صنايع و معادن و رئيس هيأت عامل سازمان گسترش تصريح كرد: به رغم اين كه مشكلات شركت‌ها همچون كمبود نقدينگي زياد است، اين شركت‌ها بحمدلله با مديريت و سازماندهي خوب توانستند كارها و فعاليت‌هاي خود را به خوبي دنبال كنند.

مهندس قلعه‌باني در پايان، با اشاره به اهميت اشتغالزايي مستقيم و غير مستقيم در شركت‌هاي تازه راه‌اندازي شده اعلام داشت، سياست سازمان گسترش پيرامون سرمايه‌گذاري در مناطق كمتر توسعه يافته در كشور متمركز است و در اين راستا، از سياست‌هاي وزارت صنايع و معادن و دولت نهم پيروي مي‌كند.

وي در پاسخ پرسشي از ادامه واگذاري شركت‌هاي تابعه سازمان گسترش اظهار داشت: اين واگذاري‌ها بر پايه برنامه‌هاي سازمان خصوصي‌سازي دنبال مي‌شود.