خرید روسری عوارض کاشت ناخن

استفاده از روش‌هاي زيبايي ناخن روز به روز رايج تر مي‌شوند، اما آيا استفاده کنندگان از خطرات اين روش‌ها هم باخبرند؟

به نوشته «دنياي اقتصاد»،‌ استفاده از ناخن‌هاي مصنوعي و کاشت ناخن، عوارضي همچون عفونت‌هاي معمولي و قارچي، درماتيت (اگزماي تماسي) تغيير شکل صفحه ناخن، شکنندگي و حتي از بين رفتن صفحه اصلي ناخن را به دنبال خواهد داشت.

همچنين، کاشت ناخن‌هاي مصنوعي باعث تغيير رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر ( انيکولايزس) مي‌شود.

در صورتي که عمل کاشت ناخن به طور بهداشتي و مناسب انجام نشود، عفونت‌هاي قارچي را در افراد افزايش مي‌دهد و همچنين به دليل اين که پوست کناره ناخن در بعضي از مواقع دچار خونريزي مي‌شود و ابزار کار را آلوده مي‌کند، در صورت عدم رعايت بهداشت، احتمال انتقال بيماري‌هاي ويروسي همچون ايدز و هپاتيت را افزايش مي‌دهد.

از سوي ديگر استفاده طولاني مدت از ناخن‌هاي مصنوعي باعث تغيير فرم و تغيير حالت ناخن مي‌شود که در مواردي منجر به عوض شدن جهت و محور ناخن مي‌شود.

همچنين خانم‌هايي که از ناخن‌هاي مصنوعي يا کاشته شده براي مدت طولاني استفاده مي‌کنند ممکن است متوجه شده باشند که ناخن‌هاي واقعي آنها نازک و کدر شده. متخصصين پوست به اين افراد که بطور مرتب از ناخن مصنوعي استفاده مي‌کنند توصيه مي‌کنند که هر سه ماه، آنها را کنده و اجازه بدهند ناخن‌هايشان استراحت کنند.

ناخن‌هاي مصنوعي به خودي خود باعث عوارض نمي‌شود بلکه چسب آن باعث نرسيدن هوا به ناخن‌ها مي‌شود و به مرور زمان ناخن‌ها از حالت طبيعي خود خارج و خشک مي‌شوند و حتي رنگ آنها به صورت نارنجي کمرنگ در مي‌آيد. چسب‌هايي که براي استحکام ناخن‌هاي مصنوعي به کار مي‌روند بعد از مدت‌ها باعث عوارضي براي مصرف‌کنندگان مي‌شود که از اين عوارض مي‌توان به خالي شدن ناخن‌هاي طبيعي، سوراخ شدن، چروکيده و شکننده و بد رنگ شدن آنها اشاره کرد که امکان باقي ماندن آن تا آخر عمر روي ناخن فرد وجود دارد. البته بايد گفت اين عوارض در افراد به صورت متفاوت بروز مي‌کند. بهترين روش براي جدا کردن ناخن‌هاي مصنوعي، استفاده از آب ولرم است که در اين حالت ناخن‌ها خود به خود جدا مي‌شوند؛ زنان مي‌توانند براي بهبودي عوارض چسب ناخن، از کرم‌هاي مرطوب کننده مانند «اوسرين» استفاده کنند.