خرید روسری سفر دو مقام سوري به واشنگتن

همزمان با حضور دو مقام سوري در واشنگتن، آمريکا شب گذشته از آمادگي خود براي مذاکره با اين مقام‌ها خبر داد.
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه، «رياض الداودي»، مشاور وزير امور خارجه سوريه و رئيس هيأت مذاکره کننده با رژيم اسرائيل و همچنين «احمد سمير التاکي» از مشاوران وزير امور خارجه سوريه هم‌اکنون براي انجام يک سفر شخصي در واشنگتن است و از همين رو، آمريکا اعلام کرده که حاضر است با اين دو مقام سوري گفت‌وگو کند.
بنا بر اين گزارش، آمريکا در حالي آمادگي خود را براي مذاکره با سوريه اعلام کرده که از ديد واشنگتن، دمشق از حاميان گروه‌هاي تروريستي به شمار مي‌رود.
علاوه بر اين، دو مقام سوري نامبرده، جزو کميته چهار نفره از سوريه هستند که قرار است در نشستي با نام «تشويق سوريه: مذاکرات جديد، چالش‌هاي قديمي» که در مؤسسه بروکينز واشنگتن برگزار مي‌شود، شرکت کنند.
سفر مقام‌هاي سوري به آمريکا با حمايت مؤسسه تحقيقاتي «زمينه‌هاي مشترک» که يک سازمان غيردولتي است و مقرهايي در بروکسل و واشنگتن دارد، انجام مي‌شود.
در همين رابطه، «گونزالو گالگوس»، يکي از سخنگويان وزارت امور خارجه آمريکا گفت: اين براي ما يک امر عادي است که پذيراي چنين ملاقات کنندگاني باشيم و «ديويد ولش»، معاون وزير امور خارجه در امور شرق نزديک آماده مذاکره با آنهاست، اما اين مذاکرات رسمي نخواهد بود.
بر پايه اين گزارش، دمشق هنوز واکنشي به اين پيشنهاد آمريکا نشان نداده است.