خرید روسری نتايج اوليه كنكور 7 مرداد اعلام مي‌شود

رئيس سازمان سنجش گفت: نتايج اوليه كنكور 7 مرداد اعلام مي‌شود و انتخاب رشته از 11 مرداد آغاز و تا 15 مرداد ادامه دارد.

به گزارش فارس، عبدالرسول پورعباس در نشستي خبري با بيان اين‌كه امسال 800 هزار داوطلب در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، افزود: امسال 500 هزار نفر پذيرش مي‌شوند كه اين آمار نسبت به سال قبل حدود 10 درصد افزايش يافته است.
وي با تأكيد بر اين‌كه امسال با احتساب دانشگاه‌هاي كشور از هر 3 داوطلب دو داوطلب پذيرش شده و وارد دانشگاه‌هاي كشور مي‌شوند، گفت: امسال 82 هزار داوطلب، يعني حدود 6 درصد از داوطلبان كنكور 87 وارد دانشگاه‌هاي روزانه مي‌شوند.
رئيس سازمان سنجش با بيان اين‌كه امسال 63 درصد از افرادي كه انتخاب رشته مي‌كنند در دانشگاه‌هاي كشور پذيرش مي‌شوند، افزود: در كنكور 87 حوزه‌هاي امتحاني از كيفيت بيش‌تري برخوردار بودند و حدود 37 حوزه از دانشگاه آزاد جايگزين حوزه‌هاي كم كيفيت شده بودند.
وي با تأكيد بر اين‌كه سوالات كنكور امسال محتوايي بود، گفت: در كنكور امسال چون سوالات به سمت كيفي و محتوايي پيش رفته بود، حفظيات داوطلبان نمي‌توانست خيلي كارا باشد.

* بازار انتخاب رشته براي مؤسسات آزاد شكسته شد
رئيس سازمان سنجش با بيان اين‌كه امسال با تدبيري كه سازمان سنجش در نظر گرفته است، بازار انتخاب رشته براي موسسات آزاد شكسته مي‌شود، گفت: امسال بين اعلام نتايج اوليه و انتخاب رشته، راهنماي انتخاب رشته مجازي براي داوطلبان فراهم مي‌شود، با اين راهنما داوطلبان بر اساس اطلاعات سال گذشته شانس قبولي در دانشگاه و رشته مورد نظر خود را بررسي مي‌كنند.
وي با بيان اين‌كه داوطلبان در اين انتخاب رشته 150 انتخاب مي‌توانند داشته باشند، گفت: بر اساس راهنماي انتخاب رشته مجازي داوطلبان بعد از اعلام نتيجه اوليه كنكور با نمرات كارنامه خود يك انتخاب رشته مجازي مي‌كنند و بر اساس اطلاعات سال گذشته شانس قبولي در دانشگاه و رشته مورد نظر خود را بررسي مي‌كنند، داوطلبان فقط مي‌توانند با رمز ورودي خود 2 بار وارد سيستم راهنماي انتخاب رشته ديجيتالي شده و از نتايج ارايه شده پرينت بگيرند.
رئيس سازمان سنجش با تأكيد بر اين‌كه انتخاب رشته فقط بر اساس سليقه داوطلبان بايد صورت بگيرد، گفت: داوطلبان كنكور بايد توجه داشته باشند كه هيج مركز و مؤسسه‌اي نمي‌تواند انتخاب رشته 100 درصدي براي آن‌ها داشته باشد به همين دليل نبايد به مراكز و مؤسسات آزاد اعتماد چنداني داشته باشند.

* كنكوري‌هايي كه كدهاي رهگيري خود را فراموش كرده‌اند، نگران نباشند
پورعباس ادامه داد: ستاد پاسخگويي تلفني سازمان سنجش فعال شده است و بر همين اساس داوطلباني كه كدهاي رهگيري و داوطلبي خود را فراموش يا گم كرده‌اند، مي‌توانند با ارتباط با اين ستاد از طريق شماره تلفن‌ 88802740 تا 46 كدرهگيري و كد رمز خود را دريافت كنند، اين ستاد از امروز فعاليت خود را آغاز كرده است.
وي درباره نحوه فعاليت ستاد پاسخگويي سازمان سنجش گفت: اين ستاد در روزهاي اول تا سوم مرداد از ساعت 8 صبح تا 18، در روزهاي 4 تا 6 مرداد از ساعت 8 صبح تا 18 و از روز 7 مرداد تا پايان زمان انتخاب رشته به صورت شبانه‌روزي فعاليت مي‌كند.
رئيس سازمان سنجش همچنين با اشاره به فعال شدن ستاد پاسخگويي الكترونيكي سازمان سنجش در سايت اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org‌ گفت: امسال ستاد پاسخگويي الكترونيكي سازمان سنجش فعال شده و ما به داوطلبان توصيه مي‌كنيم درخواست‌هاي خود را از طريق اين ارتباط به سازمان سنجش ارسال كنند و پاسخ خود را از طريق همان سايت دريافت كنند.
وي گفت: يكي از مشكلات داوطلباني كه حضوري به سازمان سنجش مراجعه مي‌كنند اين است كه نامه پاسخ به داوطلبان نمي‌رسد، چون پاسخ داوطلبان به صورت پستي و با پست معمولي ارسال مي‌شود تضميني براي رسيدن پاسخ به داوطلب وجود ندارد.
رئيس سازمان سنجش گفت: با برقراري ارتباط از طريق سايت الكترونيكي در مدت كم‌تر از 2 هفته پاسخ داوطلبان ارسال مي‌شود، داوطلب مي‌تواند از طريق همان فايلي كه با رمز ورودي خود باز كرده، پاسخ خود را دريافت كند.

* دفترچه انتخاب رشته از 5 مرداد روي سايت سازمان سنجش است
رئيس سازمان سنجش با بيان اين‌كه دفترچه انتخاب رشته از 5 مرداد روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد، گفت: دفترچه انتخاب رشته از 8 مرداد در مراكز ادارات پست توزيع مي‌شود.