خرید روسری توزیع 25 میلیون فرم اطلاعات اقتصادی

رئیس ستاد جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها با اعلام اینکه بیش از 25 میلیون پرسشنامه چاپ و در سراسر ایران توزیع شده است ، گفت: هموطنان مطمئن باشند این فرم ها در اختیار همه متقاضیان قرار می گیرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر : محمد مدد رئیس مرکز امار ایران افزود : فرم اطلاعات اقتصادی خانوارها مربوط به هدفمند کردن یارانه ها ؛ در چند مرحله در دفاتر پستی سراسر کشور توزیع می شود و به تدریج در اختیار همه شهروندان متقاضی قرار می گیرد و همه خانوارها می توانند ان را تهیه کنند.

مدد تاکید کرد : کارکنان ادارات پست در روزهای اول مجبور به توزیع سریع فرم ها شدند و هم اکنون به هر فردی از هر خانوار با ثبت شماره کد ملی ، نام وی و درج امضا ، یک فرم ارائه می شود و می توان از ان کپی گرفت.

مدد با اشاره به برخی گزارش ها مبنی بر کمبود فرم های اطلاعات اقتصادی خانوارها در برخی مناطق کشور تاکید کرد : هموطنان نگران نباشند ؛ کمبود این فرم در برخی از باجه های پستی به زودی رفع می شود.

وی گفت: شهروندان همچنین می توانند از این فرمها برای خود درقطع ” آ 3 ” کپی تهیه کنند .

رئیس ستاد جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوار – هدفمندکردن یارانه ها- افزود : دستگاه های دولتی متقاضی نیز می توانند از طریق روابط عمومی خود این فرمها را دریافت کنند و نیازی به مراجعه تک تک کارکنان انها به دفاتر پستی نیست.

مدد تصریح کرد : کسانی که به اینترنت دسترسی دارند می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی مرکزامارا یران به نشانی www.amar.org.ir از این فرمها برای خود

در قطع “آ 4″ چاپ کنند و در قطع” آ3 “برای خود کپی بگیرند.

مدد با بیان اینکه سایت مرکز آمار و سایت خبرگزاریها این فرم را چاپ کرده اند، گفت: کمبود فرم نخواهیم داشت و به نیروی انتظامی هم از خرید و فروش این فرم ها جلوگیری می کند.

وی افزود : اطلاعات همه خانوارهایی که می خواهند از یارانه های نقدی استفاده کنند جمع آوری و به وزارت رفاه و تامین اجتماعی ارائه می شود و این وزارت خانه یارانه ها را بر اساس یک برنامه و مدون در میان دهک های درآمدی جامعه تقسیم می کند.

مدد گفت : همه کسانی که علاقه مند هستند از طرح یارانه دولت استفاده کنند باید در این طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار کشور شرکت کنند.

به گفته مدد ، خانوارهای یک، دو و سه نفره روزهای 12 تا 16 مرداد ، خانوارهای چهار نفره روزهای 17تا 21 مرداد، خانوارهای پنج نفره 22 تا 26 مرداد ، خانوارهای شش نفره 27 تا 31 مرداد و خانوارهای هفت نفره و بیشتر از اول تا 5 شهریور ، باید فرم های پر شده را به ایستگاه جمع آوری که عمدتا ً مدارس هستند

تحویل دهند.

مدد گفت: ماموران آمارگیر اطلاعات فرم را به فرم الکترونیکی (فرم شماره 2) منتقل می کنند و سرپرست خانوار فرم الکترونیک را با انگشت زدن خود تایید می کند و یک “کد رهگیری” به سرپرست خانوار برای پیگیری و چگونگی پرداخت یارانه داده می شود.

مدد با تاکید بر ضرورت دقت در ارائه اطلاعات اقتصادی خانوارها گفت: در پایگاه مرکزی در تهران ، راستی آزمایی و استخراج و کنترل اطلاعات دریافتی

انجام و با 22 پایگاه اطلاعاتی کشور مطابقت داده می شود و اگر اشکال یا اشتباهی باشد این فرم کنار گذاشته می شود.

میزان و چگونگی خودرو با پایگاه اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی کنترل می شود و

وام مسکن با پایگاه های بانکی مطابقت داده می شود و اطلاعات خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در پایگاه های حمایتی مانند کمیته امداد کنترل کنترل خواهد شد.

رئیس ستاد جمع اوری اصلاعات اقتصادی خانوارها تصریح کرد : مردم محروم جامعه هدف اصلی هدفمند کردن یارانه ها هستند ؛ گفت : اطلاعات داده شده

با پایگاه سهام عدالت، کل پایگاه های موجود در وزارت رفاه و تامین اجتماعی و خدمات درمانی که به پایگاه مرکز آمار وصل است مطابقت داده می شود.

مدد تاکید کرد: مهم ترین سؤالات این طرح پرسشهای 15 و 16 فرم درباره درآمد حاصل از شغل اصلی و میانگین درآمد سه ماه اول سال جاری و درآمدی است که خارج از شغل اصلی بدست می آید.

وی گفت: تمام املاک کشور مکانیزه می شود و دیگر هیچ کس نمی تواند املاک خود را پنهان کند.

مدد هشدار داد : آمارگیران چنانچه اطلاعات جمع آوری شده را حتی یک مورد هم علنی کنند ، مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند و اگر فردی با ارائه اطلاعات نادرست ، یارانه بیشتری بگیرد ، پس از مشخص شدن خلاف، پول های اضافی پس گرفته می شود و با متخلف هم برخورد خواهد شد.

مدد گفت : اگر افراد بالای 18 سال تحت سرپرستی خانوار باشند زیر نظر آن سرپرست خانوار یارانه خواهند گرفت و چنانچه این افراد مستقل هستند و جدا زندگی می کنند ؛ “خودسرپرست” تحت عنوان یک نفر یارانه خواهند گرفت.