خرید روسری بي‌اطلاعي مظاهری از برکناری رضوی

در حالي كه قرار بود صبح امروز (سه‌شنبه) رضوي به عنوان مديرعامل بانك صنعت و معدن در نشستي خبري به توضيح درباره ايجاد اولين شعبه بانك‌هاي خارجي در ايران بپردازد شب گذشته خبر بركناري وي منتشر و متعاقب آن نشست خبري مذكور هم لغو شد.

به گزارش ايسنا، عصر روز دوشنبه روابط عمومي بانك صنعت و معدن ضمن اطلاع‌رساني درباره تاسيس نخستين شعبه بانك تجارتي ايران و اروپا با همكاري اين بانك اعلام كرد كه صبح سه شنبه دكتر رضوي ـ مديرعامل بانك ـ به عنوان رييس هيات نظارت بانك تجارتي ايران و اروپا به تشريح جزئيات گشايش نخستين شعبه بانك اروپايي در ايران خواهد پرداخت.

اما ساعاتي بعد نمابري از وزارت صنايع و معادن به رسانه‌ها ارسال شد كه بر اساس آن اعلام شده بود “محمدرضا پيشرو” به رياست هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن منصوب شده است.

در اين اطلاعيه آمده است: محمدرضا پيشرو طي حكمي از سوي علي‌اكبر محرابيان ـ وزير صنايع و معادن ـ و حسين صمصامي ـ سرپرست وزارت امور اقتصادي و دارايي ـ به سمت رييس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن منصوب شد.

در اين حكم اظهار اميدواري شده است با سرلوحه قرار دادن اخلاق و معنويت و بسط عدالت‌گستري و مهرورزي و خدمت به بندگان خدا و استفاده از تمامي ظرفيت‌ها در راستاي سياست‌هاي رييس جمهور و دولت خدمتگزار در جهت توسعه و آباداني كشور اسلامي در بانك صنعت و معدن گام‌هاي موثري برداشته شود.

روابط عمومي بانك صنعت و معدن صبح امروز با اعلام لغو نشست خبري رضوي تاكيد كرد كه زمان دقيق گشايش بانك تجارتي ايران و اروپا متعقبا اعلام مي‌شود. پيش از اين اعلام شده بود كه روز چهارشنبه (فردا) شعبه اين بانك افتتاح مي‌شود.

اما نكته جالب تر اين تغيير اظهار بي‌اطلاعي رييس‌كل بانك مركزي بود. طهماسب مظاهري امروز در حاشيه كنفرانس سالانه سياست‌هاي پولي و ارزي درباره تغيير رضوي اظهار كرد: من هم خبر بركناري مديرعامل بانك صنعت و معدن را امروز شنيدم و قبلا از آن اطلاعي نداشتم.