خرید روسری شهرداری: آغاز جهاد پارکینگ سازی

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از جهاد پارکینگ سازی در تهران در سال جاری خبر داد و گفت: امسال شاهد احداث 10 پارکینگ عمومی توسط شهرداری و همچنین پارکینگ های مشارکتی ، مکانیزه و اختصاصی در تهران خواهیم بود .

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار کرد: در سال جدید گام های مهمی در راستای توسعه فضاهای پارک در تهران برداشته خواهد شد که حرکتی نو در پارکینگ سازی محسوب می شود.

وی افزود: علاوه بر پارکینگ هایی که هرساله توسط شهرداری تهران احداث و به بهره برداری می رسد، با اشخاص و نهادهای که زمین های افتاده در شهر دارند مذاکراتی شده است تا به صورت مشارکتی ، پارکینگ هایی در این فضاها ایجاد شود و در واقع تعداد زیادی فضای پارک جدید به فضاهای موجود از این طریق افزوده خواهد شد.

معاون شهردار تهران با تاکید برآنکه امسال به طور حتم نمونه هایی از پارکینگ های مکانیزه در تهران ایجاد می شود گفت: امکان ساخت پارکینگ های مکانیزه در زمین های کوچک وجود دارد که با توجه به کمبود فضا در بسیاری از مناطق پرتراکم شهر و بالا بودن قیمت زمین ساخت این پارکینگ ها در اولویت قرار گرفته و بسیار مقرون به صرفه است.

وی تصریح کرد: درپارکینگ های مکانیزه با حذف رمپ و لوپ ها و فضای مورد نیاز برای پارک خودور این امکان به وجود می آید که در زمین های کوچک بتوان پارکینگ احداث کرد و در واقع در نقاط مختلف شهر به خصوص بافت مرکزی که تراکم ساخت و ساز زیاد است شانس احداث پارکینگ های جدید بالا می رود.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه در پارکینگ های مکانیزه خودورها به وسیله بازوهای مکانیکی از استند تا موقعیت پارک بالا برده می شوند خاطر نشان کرد: تاکنون طرح احداث پارکینگ مکانیزه در دو نقطه شهر تهران قطعی شده است که اکنون مکان یابی زمین و کارشناسی دقیق بر روی جزئیات این طرح در دست پیگیری است و توافقاتی برای ساخت این پارکینگ ها صورت گرفته است.

وی همچنین در مورد ساخت پارکینگ های اختصاصی در تهران گفت: سال گذشته توانستیم امکان صدور سند اختصاصی برای پارکینگ ها را از اداره ثبت دریافت کنیم که براساس آن امسال به طور جدی احداث پارکینگ های اختصاصی دنبال می شود.

وی افزود: با ساخت پارکینگ های مکانیزه این امکان فراهم می شود که افراد بتوانند با سند شخصی اقدام به خرید و فروش فضای پارک خود کنند و بر این اساس می توان به حل مشکل کمبود پارکینگ در مجتمع های مسکونی به خصوص در نقاطی از شهر که سرانه مالکیت خودور بالا است امیدوار بود.

معاون شهردار تهران در پایان تاکید کرد: احداث 60 پارکینگ مشارکتی که از سال گذشته در دستور کار قرار داشته نیز امسال پیگیری خواهد شد و به دنبال آن هستیم که مشکلات برسر راه احداث این پارکینگ ها را به حد اقل ممکنه برسانیم.