خرید روسری علت فراخواني سفير ايران در رم از زبان ميزبان

سفر اخير محمود احمدي‌نژاد به ايتاليا براي شرکت در اجلاس «فائو»، عامل برکناري سفير ايران در رم و فراخواني وي به تهران شده است.
به گزارش عصر ايران، «فرانکو فراتيني»، وزير خارجه ايتاليا، با تأييد اخبار غير رسمي درباره علت فراخواني ابوالفضل ظهره‌وند گفت: خودداري ايتاليا از ملاقات با احمدي‌نژاد، باعث شد ايران سفير خود در رم را فرا بخواند.
وي در گفت‌وگو با روزنامه اسرائيلي «اورشليم پست» اظهار داشت: جديت دولت ايتاليا در خودداري از برگزاري نشست با احمدي‌نژاد هنگامي که وي در رم بود، منجر به آن شد که ايران، سفير خود در ايتاليا را برکنار کند.
پيش از اين، اخبار غيررسمي حکايت از آن داشت که علت فراخواني ظهره وند، ناکامي وي در ترتيب دادن ديدار بين محمود احمدي‌نژاد با رهبران کشورهاي گوناگون در حاشيه نشست فائو بوده است.
به نوشته اين روزنامه، ظهره وند در مدت اقامت رئيس‌جمهور ايران در رم، تنها موفق به ترتيب دادن برنامه ملاقات احمدي‌نژاد با بازرگانان ايتاليايي شد.
ظهره وند همچنين درباره مشکلات پيش آمده در جريان سفر رئيس‌جمهور ايران به رم گفته بود: اگر مشکلي در اين سفر پيش آمده، معاونت منطقه‌اي و بين‌الملل وزارت خارجه بايد پاسخگو باشد. وي پيشتر مدعي شده بود بنا به درخواست خود از رئيس‌جمهور مي‌خواهد از رم بازگردد.
به نوشته «اورشليم پست»، وزير خارجه ايتاليا، همچنين در بخش ديگري از اظهارات خود، اسرائيل را از حمله نظامي به ايران بازداشته و گفته است: چنين اقدامي، نه تنها براي اسرائيل که براي کل جهان فاجعه‌بار خواهد بود.