خرید روسری گفت‌وگوي تلفني جليلي با همتاي روسي خود

«نيکلاس پاتروشف»، دبير جديد شوراي عالي امنيت ملي روسيه، در گفت‌وگوي تلفني با سعيد جليلي، دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان گفت: مشترکات دو بسته پيشنهادي جمهوري اسلامي ايران و پنج به علاوه يک، اساس خوبي براي آغاز دور جديدي از گفت‌وگوهاست.
به گزارش واحد مرکزي خبر، جليلي در اين گفت‌وگوي تلفني، با تبيين آخرين تحولات و توافق‌هاي انجام شده با خاوير سولانا، رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا، از رويکرد سازنده روسيه درباره مذاکره تشکر کرد.
دبير شوراي عالي امنيت ملي، با اشاره به مذاکرات مثبت انجام شده با وزراي امور خارجه چين، ژاپن و آلمان و نيز سولانا، ابراز اميدواري کرد دور جديد گفت‌وگوها همراه با ابتکار، خلاقيت و مبتني بر منافع مشترک و برد – برد باشد.
دو طرف در اين گفت‌وگوها درباره گسترش روابط دوجانبه و در همه ابعاد مسائل مهم منطقه‌اي گفت‌وگو و توافق کردند رايزني‌هاي دو کشور درباره همکاري‌هاي دوجانبه، منطقه‌‌اي و بين‌المللي ادامه يابد.
نيکلاس پاتروشف نيز با ابراز خرسندي از پيشرفت مذاکرات جليلي و سولانا گفت: روسيه از آغاز گفت‌وگوها بر پايه مشترکات بسته‌هاي دو طرف و گام‌هاي سازنده و رو به جلو حمايت و تأکيد مي‌کند که اين مسائل از راه ديپلماسي و گفت‌وگو حل شود.
دبير شوراي عالي امنيت ملي روسيه تأکيد کرد: ‌دور جديد گفت‌وگوها مي‌تواند براي هر دو طرف مفيد باشد و اميدواريم گفت‌وگوها با نگاهي مثبت در اسرع وقت آغاز شود تا بر پايه راهكار مورد رضايت دو طرف، اين موضوع از راه ديپلماسي و سياسي حل و فصل شود.
پاتروشف از گسترش همکاري‌هاي دوجانبه و منطقه‌اي بين دو کشور استقبال کرد. وي ادامه رايزني‌ها و مذاکرات مستمر را ميان دبيران شوراهاي عالي امنيت ملي روسيه و جمهوري اسلامي ايران خواستار شد.